Illés Károly elismerte, hogy egyelőre még csak lehetőség van, konkrét 300 milliárd forint nincs, ami Szombathelyre érkezik

Farkas Bazsi 2021-10-29 19:29:00
Virtuális pénzek.

Többek között önbeismerés is jutott a szombathelyi Fidesz-frakció vezetőjének a közgyűlés utáni mai sajtótájékoztatón ugyanis azt mondta Illés Károly, hogy nem volt jó döntés tőlük 2015-ben a Haladás többségi tulajdonának átadása a Halmill Kft.-nek. 

Beszélt a Falco Zrt.-ről is, ennek kapcsán azt mondta, hogy a cég nagyon sok mindent elvégzett, de további tennivalók vannak még. Ilyen például a kiporzás és a hanghatás csökkentése. Az azonban látszik - mondta összefoglalva a képviselő, hogy a forgácslapgyártó igyekszik a lehető legkevesebb környezetterheléssel dolgozni. 

Az ingatlan eladások kapcsán kérdeztük meg, hogy mit szól a városvezetés azon álláspontjához, ami szerint azért kellett most pénzért tenni a városi vagyont, mert nincs az önkormányzatnak más lehetősége pénzt előteremteni a szükséges működéshez.

Illés azt mondta, hogy lassan vicc kategória az, hogy a városvezetés folyamatosan a kormányzati elvonásokkal takarózik. Szerinte alpolgármestersége idején 2017-ben és 2018-ban hasonló költségvetési források voltak, és akkor tudott működni a vários. A politikus azt mondta, hogy a forrás csökkentéssel, az önkormányzati feladatokat is csökkentette a kormány.

Az Ugytudjuk.hu kérdésére a frakcióvezető azt is elmondta, hogy folytatódik, jobban mondva le sem állt a Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! aláírásgyűjtés, ami időközben Stop Gyurcsány! Stop Márki-Zay! kampányá lett átkeresztelve. Standolás helyett most kopogtatással gyűjtik tovább a szignókat.

Kérdésünkre Illés nem tudta megmondani, hogy Szombathelyen mennyi aláírás gyűlt össze, azt azonban hangsúlyozta, hogy ezeket a GDPR-nak megfelelően kezelik.

Alkalmunk volt rákérdezni a Hende Csaba által nemrégiben indított Szombathely 300 konzultációra. Ebben a térség fideszes parlamenti képviselője azt szondázza, hogy mire költenék el azt a 300 milliárd forintot, ami a városba érkezik.

Illés elismerte, hogy ez egyelőre egy lehetőség, és egyelőre ez a pénz nem áll a város rendelkezésére, hanem pályázati úton érkezhet meg az Európai Uniótól.

Kérdésünkre, hogy az uniós pénzek befagyasztása nem befolyásolja-e a 300 milliárdot, Illés azt mondta, hogy a kormány saját költségből finanszírozza jelenleg elő az eu-s pályázatban megakadt forrásokat. 

Csak a városvezetésen múlik, hogy tud-e sikeresen pályázni - mondta Illés közvetlen azután, hogy kijelentette ennek a kezdeményezésnek Hende Csaba állt az élére. 

Szólj hozzá!

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.