Egy kőszegi faházat imád a nemzetközi dizájnvilág

Bazsó Bálint 2021-11-19 09:55:28
Nem véletlenül. Az épület nem csak elképesztően menő, de rendkívül környezettudatosan épült.

A Béres Építésziroda munkáján akadt meg a külföldi dizájnszerkesztők szeme – a magyar faházról még az egyik legmenőbb weboldalnak számító Dezeen is beszámolt - írja a Marieclaire.hu.

A Kőszeg közelében álló kabint a megbízó, Hideg Attila Béres Attila építésszel együttműködve tervezte és építette fel, a

"Cél pedig egy olyan izolált, letisztult, mégis látványos faház volt, ahol tényleg kiszakadhatunk a hétköznapokból"

A cölöpökön egyensúlyozó kabint úgy építették meg, hogy ne tegyenek kárt a környező élővilágban – a cölöpös megoldás segít, hogy ne érintkezzenek a fák gyökereivel, és olyan helyszínt választottak, ahol az épület kényelmesen megfér a fák között.

A belső tér a letisztult külsővel ellentétben már sokkal melegebb és otthonosabb, de természetesen itt is megtartották az épület által képviselt minimalizmust.

A kis konyhából és hálórészből álló helyiségben egy nagy ablak engedi be a természetes fényt, míg a fürdőszoba sötétebb, csendesebb tér. A Mohás Kabin névre keresztelt faház mindössze 40 négyzetméteres, de teljesen összkomfortos, így tényleg tökéletes helyszín az elvonulásra - írja a lap.

További képeket a Dezeen.com oldalán láthat.

A cikk az Ökopolisz Alapítvány támogatásával készült.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.