Kötelezővé tehetik az egészségügyi dolgozóknak a harmadik oltást

Papp László Tamás 2021-11-16 09:11:00
Emellett minden minisztériumban elvárt az oltás felvétele. Erről a dolgozókat hétfőig értesítették.

Napirenden van az egészségügyi dolgozók kötelező harmadik oltása

– ezt válaszolta a Koronavírus Központ tegnap az atv.hu megkeresésére.

A KTK pedig a csatorna kérdésére azt közölte:

a jogszabálynak megfelelően minden minisztériumban elvárt az oltás felvétele. Erről a dolgozókat tegnapig értesítették a minisztériumok”. ​

A járvány negyedik hulláma hazánkban is felszálló ágban van, a kormány és az Operatív törzs is figyelemmel kíséri a járványhelyzetet, és amennyiben szükséges további intézkedéseket hoz

- így reagált tegnap délután a Koronavírus Sajtóközpont az atv.hu megkeresésére, hogy tervez-e a kormány szigorítást, miután hétfőn az a tájékoztatás jelent meg a kormányzati koronavírus honlapon, hogy az előző három napban 21 060 új fertőzöttet igazoltak, elhunyt 304 többségében idős, krónikus beteg, 5286 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 519-en vannak lélegeztetőgépen.

A következő kérdéseket küldték el:

Tervezi-e a kormány a maszkhasználat szigorítását, hogy ne csak a tömegközlekedési eszközökön és a hivatali ügyfélpontokon, hanem az üzletekben és zárt térben - mozi, színház - is kötelező legyen a viselése?

Tervezi-e a kormány a rendezvények/tömegrendezvények tiltását bizonyos létszám fölött, és hogy védettségi igazolványhoz - oltottsághoz - köti a szállodák, éttermek látogatását?

A Kormányinfón legutóbb a védettségi igazolvány esetleges újbóli kötelező bemutatásával kapcsolatos kérdésre Gulyás Gergely azt mondta: ezek olyan döntések, amiket korábban már meghoztak,

“de ha szükséges, újra meg tudunk hozni”, “a legfontosabb, hogy mindenki oltassa be magát”. De születhetnek még járványügyi döntések

– jelentette ki Gulyás.

A Koronavírus Sajtóközpont az ATV-nek küldött válaszában emlékeztetett az eddigi döntésekre:  

“a kórházakban újra emelt kapacitásokkal dolgoznak és kötelező a maszk viselése az egészségügyi intézmények mellett a tömegközlekedésben, és a kormányablakokban is”.

A legfontosabb, hogy az oltatlanok mielőbb vegyék fel az oltást, hiszen a legerősebb védelem a betegség súlyos lefolyása ellen. Mindenkinek ajánlott a harmadik oltás felvétele, aki elmúlt 18 éves és már több mint 4 hónap eltelt a legutóbbi oltása óta.

“napirenden van az egészségügyi dolgozók kötelező harmadik oltása”

– ezt válaszolta a Koronavírus Központ az ATV kérdésére, tervezi-e a kormány, hogy  kötelezövé teszi a 3. oltást az első két oltáshoz (a Janssen esetében egy) hasonlóan. A legutóbbi Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kötelező harmadik oltással kapcsolatban azt mondta,

később születhet ilyen döntés, egyelőre nem született”.

Az egészségügyi dolgozók oltottsága 95 százalék fölött van, az orvosoké még magasabb. Nagyon sok olyan egészségügyi intézmény van, ahol csak az nincs beoltva, aki egészségügyi mentességgel rendelkezik a kötelező oltást illetően, néhány ilyen van.

A válaszukban felhívták a figyelmet: a jövő héten oltási akcióhét is lesz a kórházi oltópontokon, amikor előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül is fel lehet venni az oltást.

A hétvégi összesített adatok szerint a beoltottak száma 5 999 516 fő volt, közülük 5 774 158 fő már a második oltását is megkapta, 1 millió 594 ezren pedig már a harmadik oltást is felvették.

A jogszabálynak megfelelően minden minisztériumban elvárt az oltás felvétele. Erről a dolgozókat a mai napig értesítették a minisztériumok”

 – ezt válaszolta tegnap a Kormányzati Tájékoztatási Központ ( KTK ) az atv.hu kérdésére, hogy mely tárcáknál rendeltek el kötelező oltást a korábbi kormányhatározatnak megfelelően.

Hétfőn a hvg.hu arról számolt be, hogy

november 20-ai határidővel kötelezővé tették a Palkovics László vezette Innovációs és Technológiai Minisztérium alkalmazottainak a koronavírus elleni oltás felvételét.

Szólj hozzá!

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

Régióvezető lett a TISZÁ-nál az exjobbikos Szalai Bálint

A férfi korábban a Jobbik Vas megye 01-es választókerületi elnöke volt.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.