Azt kérte az osztrákoktól a magyar agrárminiszter, hogy fogadják el a magyar védettségi igazolványt a beutazáshoz

Nagy Donát 2021-11-13 11:13:00
A kapkodva és átgondolatlanul kiosztott magyar védettségi igazolvánnyal jórészt az a baj, hogy nem szerepel rajta, EU-s engedéllyel rendelkező oltást adtak-e be.

Az osztrák-magyar határátlépési feltételek enyhítését kértem Burgenland tartományi elöljárójától. Hans Peter Doskozilnek azt javasoltam, hogy tegyék lehetővé az oltott és az ellenanyaggal rendelkező magyar munkavállalók számára a szabad belépést Ausztria területére

– közölte Nagy István agrárminiszter szombaton, a Facebookon közzétett videójában.

Az MTI azt írja, hogy Ausztria a napokban megváltoztatta a magyar munkavállalók belépési szabályait, ami jelentősen megnehezíti a magyar állampolgárok átlépését a határon, rossz esetben teljesen ki is zárja azt. Szerintük az új intézkedések ugyanis olyanok átkelését is megnehezítik, akik a koronavírus elleni vakcinával oltottak és magas ellenanyag-szinttel rendelkeznek. Hogy pontosan milyen, most bevezetett és nehezítő szabályra gondolnak, arra nem tér ki a hír.

Ennek ellenére Nagy hangsúlyozta: az oltással rendelkező magyar munkavállalók rugalmas határátkelése nemcsak Magyarország és a magyar munkavállalók, de Ausztria és az osztrák polgárok érdeke is.

Fotó: Pixabay

Az agrárminiszter bízik abban, hogy kérésére minél hamarabb pozitívan reagál majd a tartomány vezetősége. Hozzátette: az ingázók szabad mozgására vonatkozó több enyhítő intézkedést is láttunk már Európán belül a közelmúltban. Erre vonatkozóan nyomatékosan kérte Burgenland elöljáróját, hogy tegye lehetővé az oltott és magas ellenanyag-szinttel rendelkező munkavállalók belépését Ausztria területére.

Az agrárminiszter kérése ugyanakkor nem tiszta, hiszen Ausztriába most is szabadon járhatnak a magyarok dolgozni, amennyiben az EU-ban engedélyezett oltással, vagy ennek hiányában negatív PCR-teszttel rendelkeznek.

A Magyarországról történő beutazás jelenlegi feltételeiről itt olvashatsz bővebben.

Közben Ausztriában is rekordot döntött a fertőzöttek száma. A hétnapos esetszám jelenleg 655 fő, azaz 100.000 lakosból 655 fő fertőzödött meg az elmúlt hét napban. Ausztriában eddig 11.577 személy hunyt el koronvírus fertőzésre visszavezethetően.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.