Lejárt a visszaszámlálás, de nem tudjuk, hogy Győr lett-e a legtisztább város

Pintér Bence 2021-11-12 14:53:00
Eltűnt a visszaszámláló a győri kukás cég oldaláról, november elején járt le a határidő.

Dézsi Csaba András győri polgármester tavaly májusban jelentette be, hogy azt szeretné, ha másfél év múlva Győr lenne a legtisztább város.

És hogy erre emlékezzünk is, a győri kukás cég, a GYHG felületén még pár hete is egy visszaszámláló számlálta vissza a napokat november elejéig. A határidő letelt, a visszaszámláló eltűnt. De Győr lett vajon a legtisztább város?

Nehéz persze erre válaszolni, hiszen már alapvetően is kérdés, hogy mihez, vagy mi máshoz képest kellene a legtisztábbnak lennie a városnak.

Egy biztos: a tavaly májusi sajtótájékoztató óta eltelt másfél évben csak sűrűsödtek a felhők a GYHG körül, amelynek alvállalkozó szerződéseiről idén májusban írtunk cikket, illetve arról is nem egyszer beszámoltunk, hogy milyen súlyos pénzügyi helyzetbe került a cég, amelynek súlyos tartozásai vannak – és amelyek rendezéséről épp a minap állapodtak meg a Győr Nagytérségi Hulladékgazdálkodással.

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.