Portugál, spanyol és ukrán ellenfelei lesznek a Haladás futsalcsapatának a BL elitkörében

Vágvölgyi Bálint 2021-11-03 14:36:00
Lisszabonban lép pályára a szombathelyi együttes.

Az újonc Haladás portugál, spanyol és ukrán ellenféllel találkozik majd a futsal Bajnokok Ligája 16 csapatos elitkörének D csoportjában.

A Nyonban rendezett szerdai sorsoláson a szombathelyi együttes a Benficával, a Levantéval és az Uragan Ivano-Frankivszk gárdájával került egy kvartettbe. A csoport küzdelmeit Lisszabonban, a Benfica otthonában rendezik november 30. és december 5. között, a másik három négyes minitornájával egyidőben.

"Kaphattunk volna nehezebb csoportot is, de így is mindegyik ellenfél nagy kihívást fog jelenteni. A Benficában sok brazil légiós szerepel, a Levante keretében igazi élklubokat megjárt spanyol játékosok vannak, míg az ukrán egy egységes csapat, amely az ottani válogatott magját is adja" - mondta az M1 aktuális csatornának a Haladás futsalosa, Dávid Richárd, aki szerint nehéz küldetés lesz a továbbjutás kiharcolása, de nem lehetetlen. Hozzátette, ettől függetlenül minden győzelem bravúr lenne.

A Haladás együttese a múlt héten három győzelemmel jutott tovább a BL elitkörébe. A magyar gárda idén szerepel először a BL-ben, a csoportelsőségért pedig a lengyel Record Bielsko-Biala, a svéd Hammarby és a máltai Luxol St. Andrews együttesét kellett legyőznie.

Az elitkörből a négy csoport győztese jut majd be a négyes döntőbe, melyet április végén rendeznek.

Szólj hozzá!

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.