A Treviso ellen kapott ki először a szezonban a Falco

Vágvölgyi Bálint 2021-11-03 22:22:00
A sárga-feketék nem bírtak az olasz csapattal a BL-ben.

A D-csoport két veretlen együttese, a Nutribullet Treviso és a Falco KC Szombathely összecsapásával folytatódott a Bajnokok Ligája. A vendégeknél végül pályára tudott lépni Perl Zoltán, de Benke Szilárd nem tudta vállalni a játékot.

Kőkemény védekezéssel nyitottak a csapatok, végül több, mint két percet kellett várni az első kosárra, Somogyi szerezte, Sims egy zsákolással egyenlített - írja a BB1.hu, kosaras szakportál. Golomán tett vissza egy támadólepattanót, ráadásul egy újabb hazai elhibázott támadás után Váradi is dobhatott egy büntetőt (2-5). Továbbra sem a jó megoldások domináltak, egyenlített a Treviso, ám Perl egy 2+1-es akcióval újra előnybe hozta a Falcót, ráadásul Golomán triplából volt eredményes (5-11). Kosárra kosár volt a válasz, miközben remekül is védekeztek a vendégek, Golomán pöcije után pedig kénytelenek voltak időt kérni az olaszok (7-15). A játékrész végén többször is eladta a labdát a Szombathely, de így is sikerült plusz hattal zárni az első negyedet. 9-15.

Fotó: FIBA

7-0-val nyitotta a második felvonást a Treviso, ezzel hamar át is vette a vezetést a hazai csapat, a találkozón először (16-15). Továbbra is sokat hibáztak a felek, viszont egyre jobban kezdtek meglépni az olaszok, Golomán gyors négy pontja a lehető legjobbkor érkezett (21-19). Bortolani három büntetőt küldött a helyére, ezúttal Perl válaszolt. Újra kezdett meglépni a Treviso, Imbro büntetőjét követően hét volt a Falco hátránya (30-23). Előbb Clark küzdötte a gyűrűbe a labdát, majd Golomán talán a forduló legszebb jelenetét szolgáltatva zsákolt egy hatalmasat, feljött háromra a Szombathely (30-27). Az utolsó percben már csak a hazaiak tudtak hozzátenni, 32-27-es eredménnyel mentek nagyszünetre a felek.

Akele és Dimsa trojkájával indult a második félidő, gyorsan időt kellett kérnie Milos Konakovnak, hiszen meglépett tizeneggyel a Treviso (38-27). Sikerült rendezni a sorokat, ezzel kiegyenlítetté vált a játék, sőt, két gyors kosárral bejött tíz alá a vasi együttes (40-32). Dimsa futtából dobott egy hármast, majd Golomán zsákolt megint egy nagyot, de Russel 2+1-es akciójával megint kétszámjegyű lett a különbség (46-34). Sokolowski ziccere is beszédült, egyre jobban kezdett nyílni az olló (48-34). Keller és Perl révén kezdte meg a felzárkózási kísérletet a Falco és hiába kért időt az olasz csapat, Perl büntetőivel sikerült még közelebb jönni (48-40). Nagy küzdelem folyt a pályán, egy palánk alatti csata után Barac tett vissza egy támadólepattanót, aztán Váradi labdaszerzéséből Keller zsákolt, feljött hatra a Falco. Sokolowski büntetőzött, majd többször is elszórta a labdát a Falco, amit kíméletlenül megbüntetett a Treviso. 55-44.

Fotó: FIBA

A záró etap elején 6-2-vel nyitott a Treviso, tovább nőzz a hazai előny (61-46). Casarin duplájára Somogyi triplája érkezett (63-49). Töredezetté és feszültté vált a játék Bortolani technikaiját Perl váltotta büntetőre, majd Jones zsákolt (65-50). A szabaddobásait sem értékesítette jó százalékkal a Szombathely, de a triplázás sem ment a csapatnak. Az utolsó két percben aztán fokozatot váltottak a sárga-feketék és egy perccel a vége előtt feljöttek hat pontra is, viszont jött Sims duplája, ami gyakorlatilag lezárta a mérkőzést. A két veretlen csatájából végül a Treviso jött ki győztesen, de így sincs oka szégyenkeznie a Falco KC Szombathelynek. 68-60.

Nutribullet Treviso – Falco KC Szombathely 68-60 (9-15, 23-12, 23-17, 13-16)

Bajnokok Ligája, D-csoport, 3. forduló
Treviso, Palaverde Arena
V.: Rosso (francia), Ciulin (román), Yalman (török)

Treviso: Russel 5, Dimsa 19/15, Casarin 6, Akele 7/3, Sims 8/3. Cserék: Imbro 1, Jones 4, Sokolowski 6, Bortolani 10/3, Chillo 2.

Falco: Váradi 7, Somogyi 8/3, Clark 2, Golomán 18/3, Keller 11/3. Cserék: Verasztó -, Perl 10, Barac 4.

Szólj hozzá!

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.