November elejétől már csak maszkban lehet áldozni a Győri Egyházmegye területén

Fehér Buda 2021-11-03 19:12:51
Új vírusvédelmi rendelkezéseket hozott Veres András megyéspüspök.

Több, új vírusvédelmi rendelkezésekt hozott Veres András megyéspüspök, jelentették be a Győri Egyházmegye honlapján. A rendelkezéseket november 3-tól vezették be az egyházmegyében, a megyéspüspök szerint a járványhullám erősödése miatt, és az egymás iránti felelősségvállalás jegyében van rájuk szükség.

Mivel a kormányzati intézkedés november 1-jétől kötelezővé tette maszk viselését olyan helyeken, ahol sokan zárt térben vannak együtt, ezért Veres többek között az egyházmegye templomaiban a szentmiséken és egyéb liturgikus alkalmak során a maszk használatát rendelte el. De az új szabályok értelmében:

  • az áldoztatón az áldoztatás során maszkot kell viselni. Az áldoztatás megkezdése előtt szembetűnő módon fertőtlenítenie kell a kezeit, az áldoztatás ismét csak kézbe történhet.
  • A megyéspüspök azt is kéri, hogy a hívők mellőzzék kézfogást a liturgiában.
  • A szenteltvíztartókat kiürítik, a bejáratoknál pedig fertőtlenítőszert helyeznek ki.
  • A perselyezés a hívek templomból való távozásakor fog történni.
  • Veres azt is kéri, hogy akik betegség tüneteit észlelik magukon, maradjanak távol a liturgikus eseményektől. 
  • Végül a megyéspüspök azt is bejelentette, hogy a betegekre, mint minden más betegség esetében, a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentés érvényes. 

Szólj hozzá!

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.