Leáll az arcfelismeréssel a Facebook

Fehér Buda 2021-11-03 14:59:00
A hónap végéig több mint egymilliárd beszkennelt arcot törölnek a rendszereikből.

Több nagyobb változás is várható a Facebook életében az elkövetkezendő időszakban. A techóriás nemrég bejelentette, hogy a már ismert névről nemsokára Metára váltanak, Mark Zuckerberg cége pedig azt is megígérte, hogy a jövőben leállnak az arcfelismerésből származó technológiákkal.

A Facebook nagyjából egy évtizede kísérletezik arcfelismeréssel, az első körben először csak automatikusan felismertették az arcokat a rendszerrel, majd a felhasználóktól megkérdezték, hogy szeretnének-e más felhasználókat kapcsolni a képeken látható arcokhoz. A technológiát tovább fejlesztve később már automatikusan arra kérdezett rá a Facebook, hogy bejelöljük-e azt az ismerősünket, aki a képen szerepel.

Fotó: Pixabay

A techóriás először a felhasználói élményt akarta megkönnyíteni, a folyamat során viszont 

megszületett a világ egyik legnagyobb arcképpel ellátott adatbázisa.

A Facebook ugyan csak a saját platformjain használta fel az adatbázist, harmadik félnek pedig nem értékesítették a begyűjtött adatokat, az elmúlt években egyre többen vetettek fel aggályokat azzal kapcsolatban, hogy milyen könnyen be tudja azonosítani az embereket a közösségi oldal. 2019-ben pedig 5 milliárd dollárra büntették Zuckerbergéket a privát szféra megsértése miatt.

A New York Times most azt írja, a Meta vezetői átgondolták, hogy mennyire nagy segítség a felhasználóik számára az a néhány funkció, amely az arcfelismerésből származik. Végül arra jutottak, hogy az adatvédelmi aggályok túlságosan nagyok ahhoz, hogy folytassák a technológia fejlesztését.

A Facebook emellett megígérte azt is, hogy törlik azt a nagyjából 1 milliárd emberből álló adatbázist, amit az elmúlt egy évtizedben kiépítettek. A cég szerint decemberig kiürítik az arcképeket a szervereikről. Azt a szoftvert, amit erre építettek, vagyis a DeepFace-t viszont nem kukázzák, az arcfelismerő programot valószínűleg más termékekben, például telefonokban hasznosítják majd.

Szólj hozzá!

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.