Továbbjutásra készül BL-csoportjából a Haladás futsalcsapata

Vágvölgyi Bálint 2021-10-26 18:59:00
Dróth Zoltánék szerdától szombatig a máltai Gzirában rendezett tornán játszanak majd.

Továbbjutásra készül a Haladás VSE futsalcsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének máltai tornájáról, amelyet szerdától szombatig rendeznek Gzirában.

Dróth Zoltán, a szombathelyiek válogatott játékosa az M1 aktuális csatornán felidézte, hogy kazah csapatával négy évvel ezelőtt bronzérmet szerzett a BL-ben, most viszont a legjobb 16 közé jutás lehet a reális céljuk.

"Kevés információnk van az ellenfelekről, de az előnyünk az, hogy régóta együtt játszunk és a csapat nagy része jól ismeri egymást. Mindig is a csapategység volt az erényünk, és reméljük, ezt kint is tudjuk kamatoztatni" - emelte ki a korábban a Rába ETO-t erősítő játékos.

Juan Ramón Calvo, a szombathelyiek spanyol vezetőedzője azt nyilatkozta, hogy nagyon szoros lesz a küzdelem, a máltai rivális és a lengyel Record Bielsko-Biala szerinte nagyon erős. A felkészülést illetően elmondta, hogy sok mérkőzést játszottak már a bajnokságban, megmutatták, hogy képesek agresszívan védekezni és jól támadni, illetve reményét fejezte ki, hogy a máltai tornán sikerül majd a legjobbjukat nyújtani.

A magyar csapat az 5. csoportban a lengyel Record Bielsko-Biala, a svéd Hammarby IF és a máltai Luxol St. Andrews együttesével találkozik. A 16 csapatos elitkörbe csak az első helyezett jut tovább.

A Haladás az albániai selejtezőcsoportban három győzelemmel elsőként végzett, ezzel került fel a BL főtáblájára, amelyen az UEFA két 16-os ágra (A és B) sorolta az együtteseket augusztus végén. Az A ágon a címvédő Sporting CP, az UEFA-koefficiens alapján 1-11., valamint a 16-19. helyre rangsorolt csapatok szerepelnek. A magyarok a B ágon kaptak helyet a selejtezőkör másik nyolc továbbjutóval, valamint az UEFA-koefficiens szerinti 12-15., illetve 20-22. helyre sorolt klubokkal együtt.

Az A ágról minden minitorna 1-3. helyezettje, míg a B-ről csak a csoportgyőztesek jutnak az elitkörbe, a legjobb 16 közé.

A magyar csapat máltai programja:

szerda:
Haladás VSE-Luxol St. Andrews (máltai) 20.00

csütörtök:
Haladás VSE - Record Bielsko-Biala (lengyel) 17.00 

szombat:
Haladás VSC-Hammarby IF (svéd) 17.00

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.