Európai TOP szökevényeket fogtak el a magyar fejvadászok Győrben

Vágvölgyi Bálint 2021-10-21 10:42:05
A szlovén rendőrség által keresett két horvát férfit a TEK segítségével fogták el.

Egy horvát nemzetiségű 45 éves férfit és 25 éves társát azzal gyanúsít a szlovén hatóság, hogy 2020. május 26-án Szlovéniában, Nova Gorica városban található bár előtt több lövést adtak le egy helyi lakosra azért, hogy megöljék.

Az áldozat el tudott menekülni és elrejtőzni, így a gyilkosságot nem sikerült végrehajtani.   

Európai TOP szökevényeket fogtak el a magyar fejvadászok

A szlovén rendőrség által keresett különösen veszélyes külföldieket fogtak el a magyar rendőrök Győrben.

A szlovén rendőrség információja szerint a két ember több, Horvátországban és Olaszországban elkövetett leszámolásos bűncselekménnyel hozható összefüggésbe, így megtalálásuk és elfogásuk elsőbbséget élvezett a szlovén rendőröknek. Megtalálásuk érdekében mindkettőjüket feltették az EUROPOL által üzemeltetett European Most Wanted listára, ahol Európa legkeresettebb bűnözői vannak.

Felkutatásukba a szlovén rendőrség célkörözési egysége is bekapcsolódott.

A nyomozás során felmerült információk szerint a szökevények Magyarországra menekültek és hazánkban bujkálnak.

Ezért, szlovén felkérésre, az Európai Célkörözési Hálózaton (ENFAST) keresztül csatlakozott a hajszába a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda azzal a feladattal, hogy derítsék fel tartózkodási helyüket és fogják el őket.  

A KR NNI Életvédelmi és Célkörözési Főosztálya a szlovén társszervekkel együttműködve rövid időn belül a szökevények nyomára akadt.

Tekintettel arra, hogy különösen veszélyes bűnözőkről volt szó, elfogásukhoz a Terrorelhárítási Központ segítségét kérték. A TEK Műveleti Igazgatóságának munkatársai október 19-én délután mindkettőt Győrben elfogták.

A két horvát férfit – a szlovén európai elfogatóparancs alapján – a magyar rendőrök őrizetbe vették, kiadatásukról a bíróság később dönt.

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.