Parádés idegenbeli győzelmet aratott a Falco a BL-ben

Vágvölgyi Bálint 2021-10-20 19:53:00
Szoros végjátékban verték a Rigát a szombathelyiek.

Az AEK Athen legyőzése után Lettországban várt komoly feladat a Falco KC Szombathely csapatára. A VEF Riga bizonyítási vágytól fűtve várta a magyar bajnokot, hiszen az első mérkőzésükön kikaptak a Benetton Treviso otthonában.

Fotók: FIBA

 

Az első pontokra közel két percet kellett várni, Madsen dobott be két büntetőt. Golomán remek centerjátékkal egyenlített, majd Zoriks talált be. Rengeteg volt a hiba mindkét oldalon. A 4. percben még mindig 4-2 volt az állás. Keller Ákos triplájával vette át a vezetést a Falco. Golomán és Perl pontjaival 10-4-re lépett meg a magyar bajnok. Benke Szilárd szenzációs kosarát követően időt is kértek a hazaiak. Hammonds szerzett duplát, Somogyi remek passza után, Benke Zsákolt egy hatalmasat. Hazai oldalon Gromovs talált be, de Perl bedobott két büntetőt, így a különbség nem változott - írja a BB1.hu, kosaras szakportál. A negyed utolsó kosarát Riley szerezte. 10-15.

Gulbis triplával kezdődött a második negyed, Somogyi válaszolt rá. Perl kosara után pedig jött az újabb hazai időkérés. A Falco azonban továbbra is kézben tartotta a találkozót, Barac büntetői után már nyolc ponttal vezettek a sárga-feketék. A “tizet” Perl Zoltán tette közé, nagyon jól játszott. Zoriks triplával hozta vissza az övéit, ráadásul Ate is betalált, így kikérte első idejét a Falco. Újabb tripla szottyant a magyar gyűrőbe, de erre már a Falco válaszolt, Benke dobott egy hármast. Walker büntetőkből egyenlített, tetemes előnyt adott le három perc alatt a magyar csapat. Madsen és Perl kosárváltását követően 31-31 volt a táblán. A Falco rosszul védekezett, sok hibával játszott ez a periódus egyértelműen a hazaiaké volt. Egy 21-5-ös hazai rohanás után – 37-31-es állásnál – Milos Konakov ismét időt kért. Clark szerzett egy duplát, majd Benke is betalált. 37-35.

Fotók: FIBA

 

Golomán triplával indult a második félidő, de Zoriks is beszórt egyet távolról. Majd újra egy Golomán tripla következett, büntetőkből jött rá a válasz. Perl is dobott egy kosarat távolról, Hammonds egyenlített. Zorics kihasználta a Falco rossz védekezését és egy triplával 48-45-re módosította az állást. 48-45, majd 50-45 is volt a táblán. Nagyon elkapták a fonalat a hazaiak, de szerencsére Clark is dobott egy triplát. A vezetés ennek ellenére. hazaiknál volt. Curry brutális zsákolásával pedig már rendesen nyílt az olló, 57-51. Benke rázta meg magát, bedobta a ziccert és a ráadás büntetőt is. Barac is bedobott két büntetőt, egy volt közte. Barac büntetőjével vették vissza a vezetést a szombathelyiek, ráadásul Barac is bedobta a ráadás büntetőt. Curry ismét zsákolt, míg a hazai gyűrű alatt Clark villant egyet. Az amerikai hármasa volt a negyed utolsó kosara is. 61-64.

Fotók: FIBA

 

Zorics triplával indult az utolsó negyed, Gromovs duplájával a vezetést is átvették a hazaik. Barac szórt gyorsan egy triplát, így nem sokáig volt hátrányban a Falco. Barac dobott egy duplát is, időt kértek a hazaiak. Clark szerzett újabb kosarat, a Riga azonban magára talált, könyörtelenül kihasználtak minden hibát. Nagyon jókor jött Somogyi triplája, de Curry zseniális játékkal tartotta meccsbe a letteket. Váradi Benedek is megszerezte első kosarát a találkozón. Nagyon kemény utolsó egy perc következett. Zorics hibázott el egy büntetőt, Clarkra pedig támadót fújtak a játékvezetők. Grobovs is elrontotta egyik büntetőjét, de csapata feljött két pontra. 74-76-os állásnál újabb labdát adott el a Falco, időt kértek a hazaiak. Váradi Benedek büntetőzhetett 8 másodperccel a vége előtt, mindkettőt bedobta a Falco csapatkapitánya. Ezek döntő pillantok voltak. A Falco megőrizte előnyét és megérdemelten nyert. 74-80.

Óriási bravúr, a Falco nagyot lépett a továbbjutás felé.

VEF Riga - Falco KC Szombathely 74-80 (11-16, 26-29, 24-29,13-16)

Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló
Lettország, Arena Riga
Castillo, Proc, Jurcevic

Riga: Zoriks ,Walker 2,Ate ,Miska 3,Madsen. Cserék: Curry, Riley 2, Gromovs, Gulbis 3, Hammonds 12/9.

Falco KC Szombathely: Váradi 6, Clark 12/6, Benke 12/3, Golomán 10/6, Keller 4/3. Cserék: Barac 15/3, Somogyi 5/3, Perl 16/3.

Szólj hozzá!

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták.