Úgy néz ki, ismét nem kerül a győri közgyűlés elé a Tatai úti társasházprojekt ügye

Pintér Bence 2021-10-19 19:25:00
Az utolsó pillanatban vették volna le a Városstratégiai Bizottság napirendjéről a Tatai úti ezer lakásos társasházprojektre vonatkozó javaslatot, de a többi javaslatot is az ülés előtt másfél órával töltötték fel a rendszerbe, ezért végül ellenzéki kifogások után elhalasztották az ülést.

Kedden ült össze a győri önkormányzat városstratégiai bizottsága, de mint kiderült, hiába: azt már az ülés előtt lehetett tudni, hogy a Tatai úti ezerlakásos társasházfejlesztésre vonatkozó javaslatot végül nem hozzák a bizottság elé – információink szerint még ma délelőtt is tárgyaltak róla a városházán –, de aztán kiderült, hogy a többi javaslat sem érkezett meg időben a bizottság tagjainak.

Pollreisz Balázs szocialista képviselő, a bizottság tagja fel is szólalt az ügyben, és azt kérdezte a bizottság tagjaitól, hogy hogyan tudták átolvasni az anyagokat, amikor 13:55-kor került fel az első napirendi pont a belső rendszerre, de még olyan is volt, amit három óra előtt pár perccel tettek fel, miközben az ülés fél négykor kezdődött.

Ezért Pollreisz azt javasolta, hogy napolják el az ülést, mivel nem tudnak felelős döntést hozni az ügyekben.

A fideszes Borsi Róbert reagált, de csak annyit, hogy szerinte a bizottság tagjainak nem tehet fel kérdést a szabályok szerint Pollreisz Balázs. Sik Sándor, a bizottság fideszes elnöke azt mondta, hogy Gyimóthy Ákos főépítész, a legtöbb napirendi pont előterjesztője biztos pár szóban össze tudja foglalni a napirendi pontokat. Pollreisz megismételte a kérdését, Borsi Róbert ismét felszólalt, és megint elismételte, hogy szerinte nem lehet ezt a kérdést feltenni.

Az ellenzéki összefogást eláruló korábbi jobvikos független képviselő, Fodor Roland is felszólalt az ügyben, ő azt kérdezte, hogy mi az oka annak, hogy ennyire az utolsó pillanatban kerültek fel a napirendi pontok a rendszerbe. Szerinte úgy, hogy az ülés előtt pár órával kerülnek fel az anyagok, nem lehet őket rendesen átolvasni. Mint kiderült, a dokumentumok akkor kerültek fel, amikoe aláírták őket – tehát az előterjesztéseket a polgármester az utolsó pillanatban írta alá. Bárány István független képviselő is jelezte, hogy problematikusnak tartja az eljárást.

A jogszabály szerint, mint kiderült, még előző héten fel kellene kerülnie az előterjesztéseknek a rendszerbe. Pollreisz Balázs ismét azt javasolta, hogy napolják el az ülést, és jelezte, hogy nem fogja megszavazni a napirendet.

Ezután Sik Sándor jelezte, hogy elfogadja a kritikát, ezért először olvasási szünetet akart elrendelni, majd azt javasolta, hogy csütörtökön délután legyen rendkívüli ülés. Ezután a jelenlévő városházi dolgozók jelezték, hogy az nem jó, mert akkor már le kell adni a közgyűlésre az anyagokat, ezért végül csütörtökön reggel nyolc óra tizenöt percre halasztották el az ülést.

Szólj hozzá!

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.