A Falco szurkolók szerint a körmendiek kezdték a hétvégi balhét

Farkas Bazsi 2021-10-13 14:33:00
Közleményükben arról írnak, hogy egy hazai szurkoló ment át a vendégekhez és pofozott fel egy kisfiút.

Mint arról korábban beszámoltunk szurkolói rendbontás volt a szombati Egis Körmend - Falco-Vulcano KC NB1 A csoportos férfi kosárlabda mérkőzésen. Ezzel kapcsoltban jutattak el szerkesztőségünkhöz egy közleményt a szombathelyi drukkerek.

Az Ultras Savaria Basketball csoport helyesbítő közleménye a legutóbbi idegenbeli Körmend meccs (2021.10.09) és az azt követő hírek kapcsán.
 
Kezdenénk azzal, hogy azért vártunk idáig, mert ennyi időbe telt 100%-os infórmációkat szerezni és nem megtéveszteni a nagyérdeműt, mint ahogy azt tették a körmendiek.

Több dolgot is tisztázni kell!

Először is azt, hogy hogyan kezdődött a balhé. Egy hazai szurkoló jött át lepofozni egy Falcót éltető kissrácot, majd ezután átrepült a területre egy sörös pohár, ami fejbe találta egyikünket. Ezután kezdtek el repkedni a poharak a két szektor között.
Van egy dolog, ami viszont ennél is fontosabb, ami miatt az egész vendég tábor egy emberként hördült fel.

Mi nem zaklattuk vagy inzultáltuk a hírekben említett kerekesszékes srácot. Biztos forrásból tudjuk, hogy az illető azokból a sörökből kapott a nyakába, amiket a két tábor egymás felé dobált. Rettenetes, átgondolatlan döntés volt őt az ún. ütköző zónában tartani. Mindenesetre a történtekért, mi már elnézést kértünk tőle.

A körmendi klub láthatóan a vaksötétben tapogatózott, amikor közleményükben kijelentették, hogy a sértett srác és kísérője egy szezonra szóló körmendi bérletet fog kapni. Nos ő egy Falco szimpatizáns, ez egy határozott öngól volt. Az ezzel kapcsolatos részét a közleménynek később eltüntették, de az internet nem felejt.

Ki kell térni a szervezők és a szövetség felelősségére is. Ilyen volumenű örökrangadót, ismerve a két szembenálló csapat szurkoló táborának viszonyát, normál biztonsági kockázatúnak nyilvánítani óriási hiba volt. Amennyiben a mérkőzés megkapta volna fokozott biztonsági kockázatú besorolást, a rendőri jelenlét okán valószínűleg nem kerekedett volna ekkora balhé.

Továbbá meg kell említeni azt is, hogy a televízióban (TV2 - Tények plusz 2021.10.10) a körmendi szimpatizáns hamis, illetve félrevezető nyilatkozatot tett. Várjuk a mielőbbi helyesbítést.

Szomorú dolog, de röviden reagálnunk kell arra is, ha a körmendi "b"közép nem jön át és nem provokál, akkor nincs ez a szituáció. Nem értjük, szigorú biztonsági intézkedés mellett, hogy fordulhat elő az, hogy ők át tudnak jönni a vendég szurkolói szektor mellé.(ami minden Körmend - FALCO meccs végére jellemző) Ez Szombathelyen elképzelhetetlen.

Szólj hozzá!

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.

Mától Szombathelyen is elérhető Bolt taxi

Ezzel együtt már tíz vidéki nagyvárosban van jelen a mobilitási platform.

Hamis bizonyítványok készültek egy győri lakásban

Ha az iskolában nem sikerült megszerezni, jó lesz a kamu is, gondolta három nő. 

Győri társasház is bekerült a 2025-ös Média Építészeti Díja döntősei közé

A Rúzs - Garzonház vezeti a közönségszavazást, de még mindig lehet voksolni!

Keresztutak - konferenciát tartanak a függőségek és digitális veszélyek témájában, Győrben

Az előadásokat online is követni lehet majd a Városháza YouTube csatornáján. 

A rövid hétvégén is lesz mit csinálni Győrben

Programajánló péntektől-vasárnapig.