Nehezen, de megvan: legyőzte a magyar női kézilabda-válogatott Szlovákiát

Bazsó Bálint 2021-10-10 20:08:00
Két góllal sikerült legyűrni az északi szomszédot.

A magyar csapatból Szucsánszki Zita és Kovacsics Anikó sérülés, Szöllősi-Zácsik Szandra pedig betegség miatt hiányzott. A bő keretből Lakatos Ritát, Helembai Fannyt és Schatzl Nadine-t nem nevezte a meccsre az új szakmai stáb.

Az első két gólt a vendégek szerezték, majd a lelkesen és gyorsan játszó hazaiak 4-2-re fordítottak, és a folytatásban is pontosabban kézilabdáztak. A magyar együttes támadásban és védekezésben is sokat hibázott, Szikora Melinda védéseinek köszönhetően azonban nem került komoly hátrányba. Az egyenlítés többször sikerült a gyengélkedő válogatottnak, a vezetést azonban nem tudta visszavenni az első félidőben, a szünetben a házigazdák 14-13-ra vezettek.

A második felvonás elején is remekelt Szlovákia, hat és fél perc kellett, hogy a magyar válogatott - 2-1 után ismét - megszerezze a vezetést. Egy négyes gólsorozat után 21-17-re megléptek a vendégek, de a beálló körüli védekezésük továbbra sem működött, ezt kihasználva a házigazdák továbbra is tapadtak ellenfelükre. Az ötvenedik percben Golovin Vlagyimir ismét időt kért, majd csapata tovább növelte előnyét (19-24).

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A hajrában sem tudott felszabadult játékot nyújtani a magyar együttes, sőt, az utolsó percek a hibák miatt ismét izgalmasan alakultak, de Kácsor Gréta és Vámos Petra góljaival a magyaroknak végül sikerült két találattal nyerniük.

A szlovákok legeredményesebb játékosa a Siófokon játszó Simona Szarková volt tíz góllal, Nikoleta Trúnková nyolcszor volt eredményes. Szikora Melinda 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 21. alkalommal találkozott egymással: egy szlovák siker és három döntetlen mellett ez volt a 17. magyar győzelem.

A selejtezősorozat március elején folytatódik, amikor a magyarok kétszer is megmérkőznek a világbajnoki ezüstérmes spanyolokkal. A jövő novemberi északmacedón-montenegrói-szlovén közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoportok első két helyezettje jut ki. Már biztos résztvevőnek számít a címvédő Norvégia, valamint a rendező országok válogatottjai.

Golovin: Ki kell javítanunk a hibákat, és erre sajnos nincs sok időnk

"Az első félidő játékát az önbizalomhiány jellemezte, mindenki csak tologatta a labdát. A másodikban egy kicsit hatékonyabb lett a védekezésünk, labdaszerzések után gólokat lőttünk és egy kicsit megnyugodtunk" - nyilatkozta Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a mérkőzést közvetítő M4 Sporton.

Hozzátette, a második félidő első 15-18 percében nagyon keményen dolgoztak játékosai, a hátralévő időben viszont ismét érthetetlenül sokat kapkodtak.

"Meg kell tanulnunk megbecsülni a labdát és menedzselni az időt, tudni kell, hogy mikor van vége a meccsnek" - szögezte le az edző. Hozzáfűzte, örül, hogy két meccsen négy pontot szerzett csapata, de mivel nagyon tanulságos volt mindkét találkozó, tanulni kell belőlük.

"Ki kell javítanunk a hibákat, és erre sajnos nincs sok időnk" - utalt a december 1-jén kezdődő világbajnokságra Golovin.

Szólj hozzá!

21 millió forintból valósult meg több fejlesztés Győrszentivánon, a képviselői keretből

Új játszótér, buszmegálló és felújított óvoda is szerepel a listán.

980 ezer forintért árulják a Haladás NB II-es csapatának levetett mezeit

Ugyanennyi a kikiáltási ára a csapat megmaradt ajándéktárgyainak.

Mi befolyásolja az internetcsomag kiválasztását?

Biztosan te is gondolkodtál már azon, hogy milyen internetcsomag lenne a legjobb számodra.

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.