Így kell törölni Karácsony Gergelyt a szavazólapról

Székely Zoárd 2021-10-09 13:53:35
Fokozottan kell figyelni a javításra!

Karácsony Gergely visszalépésével két miniszterelnök-jelölt maradt versenyben a második fordulóban, Dobrev Klára és Márki-Zay Péter.

A szavazólapokat az Országos Előválasztási Iroda még a hét elején küldte el a nyomdába, így azokon szerepel a visszalépett jelölt neve is, ezért az Országos Előválasztási Bizottság döntése alapján ki kell róla húzni, mivel visszalépett jelöltre érvényesen nem lehet szavazni – közölték az Előválasztás 2021 Facebook-oldalán.

Az OEVI az alábbi módon javasolja törölni Karácsony Gergelyt a szavazólapról:

a szavazat leadására szolgáló rubrikát ki kell satírozni és a jelölt nevét, valamint a jelölő szervezeteit tartalmazó sort a bal alsó saroktól a jobb felső sarokig tartó vonallal át kell húzni.

A szavazólapot egyebekben érintetlenül kell hagyni. A szavazóbiztosok csak olyan szavazólapot adhatnak át a választóknak, melyeken a fenti módosításokat elvégezték.

Ha egy szavazó nem ilyen szavazólapot kap a szavazóbiztostól, akkor azt adja vissza a szavazóbiztosnak és kérje meg, hogy törölje róla Karácsony Gergely sorát és szavazási rubrikáját.

Amennyiben a szavazólapon az előbbieken túl bármilyen egyéb módosítást tapasztalna, kérjen új szavazólapot.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

A választókat arra kérik, hogy legyenek figyelmesek, hiszen az önkéntes szavazóbiztosok óhatatlanul követhetnek el hibákat a több százezer szavazólap kiadása során. 

Szólj hozzá!

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.