Októberben újra megnyit az osztrák konzulátus Szombathelyen

Papp László Tamás 2021-09-28 18:47:00
A külképviselet az Iparkamara Honvéd tér 2. alatti székházában működik a jövő hónaptól.

Balogh Károly Zsoltnak, (a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara főtitkárának), a múlt héten ünnepélyes keretek között, a budai Osztrák Rezidencián tartott fogadáson adta át Alexander van der Bellen osztrák államfő megbízólevelét dr. Alexander Grubmayer, Ausztria magyarországi nagykövete – írja a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a közleményében.  

A megtisztelő diplomáciai címet az osztrák állam adományozza, a tiszteletbeli konzul feladata és jogköre az osztrák – magyar kapcsolatok építése és az osztrák állampolgárok konzuli ügyeinek intézése. A tiszteletbeli konzul hivatalát társadalmi munkában, ellenszolgáltatás nélkül látja el – fűzik hozzá.

Szólj hozzá!

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.

Mától Szombathelyen is elérhető Bolt taxi

Ezzel együtt már tíz vidéki nagyvárosban van jelen a mobilitási platform.

Hamis bizonyítványok készültek egy győri lakásban

Ha az iskolában nem sikerült megszerezni, jó lesz a kamu is, gondolta három nő.