Márki-Zay Péter az Ugytudjuknak: Hajlandó vagyok visszalépni, ha úgy alakul

Papp László Tamás 2021-09-27 18:11:10
A Mindenki Magyarországa Mozgalom miniszterelnök-jelöltje a hétvégén Győrben kampányolt az előválasztáson, mi pedig interjúztunk vele.

Márki-Zay Péter, az MMM kormányfőjelöltje, hódmezővásárhelyi polgármester szervezetének jelölje, a győri 2-es körzetben induló Balla Jenő mellett kampányolt szombaton a vásárcsarnoknál. (Balla kemény szócsatát vívott az előválasztási vitában két másik ellenzéki jelölttel, tehát a nyerhetetlennek látszó körzet jelöltállítása mégis izgalmassá vált.) Márki-Zay Pétert az országos esélyekről, az esetleges visszalépésekről, az előválasztás rendszerét ért hackertámadásról kérdeztük.

Fotó: Papp László Tamás

A miniszterelnök-jelölti vitában úgy fogalmazott: ha csak a törzsszavazókra építünk, akkor a bizonytalanokat, a vidéket, illetve a Fideszből kiábrándult szavazókat nem tudjuk megszólítani. Ez Dobrev Klárával kapcsolatos bírálat?

Leginkább Dobrev Klárával kapcsolatos, de nyilván Jakab Péternek is megvan ez a fajta hátránya. Dobrev Klárával nem nagyon tudjuk a jobbikos és kiábrándult fideszes szavazatokat biztosra venni, Jakab Péterrel pedig nem tudnánk a cigányság, a zsidóság, a baloldali emberek szavazatait biztosítani. Olyan konszenzusos jelöltre van szükség, aki a vidékieket és a bizonytalanokat is meg tudja szólítani.

Ez lenne Karácsony Gergely?

Karácsony Gergelynek is okozhat nehézséget a vidéki szavazók meggyőzése, de neki erre a többieknél nagyobb esélye van. Én viszont az eddigi bizonyított eredményeim alapján a leginkább képes vagyok azokat is meggyőzni egy kormányváltás érdekében, akik eddig csak a Fideszt támogatták vagy el sem mentek eddig szavazni.

El tud képzelni olyan helyzetet amelyben visszalép a miniszterelnök-jelölti versenyben valakinek a javára?

Természetesen hajlandó vagyok visszalépni, ha úgy alakul, hiszen azt mondtam mindig: bár magamat látom a legalkalmasabbnak arra, hogy Orbán Viktort minél nagyobb többséggel váltsuk le, de én ebből nem fogok hiúsági kérdést csinálni. Nekem a legfontosabb az, hogy a végső, közös győzelmet el tudjuk érni.

Fotó: Papp László Tamás

Kik azok, akiket Márki-Zay Péter meg tud szólítani, kik azok, akiket a többi jelölt egyike sem, de Ön igen?

Azok mellett, akik korábban csak a Fideszre szavaztak, azokat is meg tudom szólítani, akik azt mondják, hogy a teljes politikai garnitúrából kiábrándultak, az ellenzékből és a Fideszből is. És ezért adott esetben vagy el sem mennek szavazni, vagy csak a Mi Hazánkra vagy a Kétfarkú Kutyapártra szavaznának - vagy pedig énrám.

Felmerült az előválasztás informatikai rendszerének leállása kapcsán, hogy esetleg külső támadás is állhatott ennek a hátterében. A hódmezővásárhelyi önkormányzat rendszerét is megtámadták. Lát hasonlóságot az önkormányzatot ért támadás és a mostani leállás között?

A hódmezővásárhelyi támadás kapcsán bizonyított tény, hogy Rapcsák András korábbi polgármester fia, aki Lázár János polgármestersége idején egy önkormányzati cég vezetője volt, meghekkelte az önkormányzat rendszerét és öt különböző kémszoftvert telepített rá. Az előválasztás esetén csak azt látjuk, hogy kinek állt érdekében megzavarni az ellenzéki előválasztást. Ki az, aki azt szerette volna, hogy azon alacsony legyen a részvétel, hogy be lehessen bizonyítani: felkészületlenek voltak az ellenzéki pártok, illetve a civilek, akik az ellenzék megbízásából ezt a szavazást megszervezték. Bizonyíték egyenlőre nincs, de remélem, hogy hamarosan lesz.

Fotó: Papp László Tamás

Mi lenne az a támogatottság, amivel elégedett lenne az előválasztáson?

Ha az első három között lennék, mert akkor megnyílik a lehetőség a második fordulóban a közös siker érdekében továbblépni. Tehát én mindenképpen ezért dolgozom, hogy elérjem ezt. 

Szólj hozzá!

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?