Tóthcsabázásra farkaspéterbarnabázás és rácznéföldijuditozás a válasza Karácsonynak

Farkas Bazsi 2021-09-26 11:28:03
A miniszterelnök-jelölt a karlendítő jobbikossal és az offshoreozós DK-ssal vágott vissza és kéri a pártok véleményét az ügyekben.

A péntek esti miniszterelnök-jelölti vitában került elő Zugló MSZP-s előválasztási jelöltjének, Tóth Csabának a kérdése. A Momentum miniszterelnök-jelöltje Fekete-Győr András kérdezte be, hogy miért élvezi még akár egyetlen párt támogatását is a korrupció gyanúba keveredett Tóth Csaba.

Karácsony Gergely az MSZP-Párbeszéd-LMP támogatásával induló miniszterelnök-jelölt azt mondta, hogy mai tudása szerint nem szavazna Tóth Csabára.

Vagyis Karácsony gyakorlatilag kiállt Tóth Csaba mögül. 

Igaz Karácsony tegnap kapott még egy kis felkérdezést, hogy akkor most mi is az álláspontja Tóthtal kapcsolatban, de az MSZP-és miniszterelnök-jelölt végül nem ragozta tovább a dolgot. 

Tóth azóta magára maradt, az MSZP-P után a Jobbik és a DK is megvonta addigi támogatását. 

Karácsony ma egy Facebook-posztban csavart egyet az ügyön, és a Jobbik valamint a DK számára kényes képviselő jelöltekkel kapcsoltban kérte meg a pártokat, hogy fogalmazzak meg véleményt.

Karácsony ezt írja:

Erre is jó az előválasztás. Ez a fájdalmasabb része, de megúszhatatlan. Az a tisztulási folyamat, amelyen át kell esni ahhoz, hogy minden jelöltünk hitelesen mondhassa magáról, és mi is mondhassuk róluk: méltóak a változást akaró többség bizalmára. Ezért jó, még ha fájdalmas is, hogy most, még a nagy megmérettetés előtt derülnek ki néhány esetben a múlt ügyei. Tóth Csaba nemrég feltárt cégügyei miatt a péntek esti vitában fogalmaztam meg álláspontomat, ha törvényes is, ami kiderült, számomra etikátlan, ezért én Zuglóban nem Tóth Csabára szavaznék, hanem Hadházy Ákos támogatását javaslom. Személyes állásfoglalásom után a DK is, a Jobbik is feladta Tóth Csaba támogatását, szerintem helyesen tették. De akkor itt és most ideje van annak is, hogy kimondjuk: nincs kettős mérce, mindenki kész és képes a saját portája előtt söprögetni. Mert ez kell a hitelességhez. Én pedig szeretném ezt személyes etikai normáim világossá tételével elősegíteni. Ha ez segített Zuglóban, talán segít Ózdon és Székesfehérváron is.

Számomra nem fér bele, nagyon nem, egyáltalán nem, ha valaki egy holokauszt emlékhely előtt karját lendíti. Magyarázkodása hamis és hiteltelen. Ezért Ózdon biztosan nem szavaznék Farkas Péter Barnabásra, és ilyen állásfoglalást várnék a jelöltet támogató DK-tól és Jobbiktól.

Az offshore-ozást régóta elfogadhatatlannak tartom, még parlamenti képviselőként is küzdöttem ellene. Nem véletlenül került be a közös hatpárti szabályok közé: akinek offshore cége van, az ne akarjon ellenzéki jelölt lenni. Vagy offshore-ozás vagy változás. Székesfehérváron kiderült, hogy Ráczné Földi Juditnak bizony van, de legalábbis volt offshore-ügye, ráadásul az ezzel kapcsolatos védekezését dokumentumok látszanak cáfolni. Az én személyes etikai normáimba ez nem fér bele, ezért én Székesfehérváron biztosan nem szavaznék Ráczné Földi Juditra. Ha ez kellett ahhoz, hogy a jelöltet támogató DK és Jobbik is világossá tegye álláspontját, hát, itt az idő.

Ha le akarjuk, márpedig le akarjuk győzni Orbán rendszerét, akkor nekünk különbnek kell lennünk. Nem helycserére, hanem valódi változásra van szükség. Ahhoz pedig annak világossá tételére: nincs kettős mérce. Várom ma is a DK és a Jobbik állásfoglalását.

Sűrűn figyeljük az e-mail fiókunkat, így amint érkezik válasz közlemény formájában a pártoktól, azt rögtön közzé is tesszük.

Szólj hozzá!

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.

Bognár Nóra kezdeményezésre, Toldi Tamás vezetésével civil összefogással újították fel a sárvári Tinódi Gimnázium homlokzatát

A problémát a polgármesternek a közmeghallgatáson is felvetették, ám a hivatali úton nem nagyon akart mozdulni az ügy. 

A Belügyminisztérium vizsgálatot rendelt el az augusztus 20. ünnepség közbeszerzése miatt

Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke visszautasította, hogy tevékenyen részt vett az ünnepi rendezvények előkészítésében.

Czunyiné szerint nem elég nyilvánosságra hozni, hogy melyik civil szervezet mennyi támogatást kapott, azt is látni kellene, hogy mire költötték – bezzeg mi hiába kérdeztük ugyanezt Juhász Balázstól

A Fidesz Védvonalának vezetője ma már nagyon szeretné tudni, mire költik a civilek a közpénzt. Kár, hogy az NKA 17 milliárdos pénzosztásakor még nem volt ennyire égető a transzparencia.

Most több szakmára is ingyenesen képeznek ki Vas megyében

Mutatjuk, hol mivel képezheted magad tovább!

Milyen szűrőközeget válassz a medencédhez?

Ha van medencéd, biztosan találkoztál már azzal a kihívással, hogy hogyan őrizheted meg benne a víz tisztaságát.

A győriek véleményét is várják a város megújuló klímastratégiájáról

Szeptember 8-ig lehet észrevételeket és javaslatokat tenni a dokumentummal kapcsolatban, amely már a legfrissebb, 2024-es adatok alapján vizsgálja Győr helyzetét.

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik.