Kétmilliónál is többen utaztak idén nyáron vonattal a Balatonhoz

Székely Zoárd 2021-09-19 15:39:55
Az utószezonban sem lankadt az utazási kedv.

Több mint 2 millióan utaztak a Balatonhoz idén nyáron vonattal, ami összeségében 11 százalékkal több, mint a járvány előtti utolsó nyáron – írják a MÁV szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

Már az előszezonban nagy volt az utazási kedv, 262 ezren vonatoztak a tóhoz.

A főszezonban pedig közel két százalékkal haladta meg az utasok száma a tavaly előtti rekorderedményt: 2019-hez képest a déli partra közel ugyanannyian utaztak, az északi parton azonban több mint 8 százalékos növekedés volt tapasztalható, melyben a pálya Balatonfüredig való villamosításának, az új menetrendnek, a modernebb, kényelmesebb járműveknek, valamint a retró hétvégéknek is komoly szerepe volt.

Az utószezonban sem lankadt az utazási kedv,

a pandémia előttinél 31,5 százalékkal utaztak többen megcsodálni a szeptember eleji hangulatot.

 

Címlapfotó: MÁV Facebook

Szólj hozzá!

Hétfőn fogják irtani a szúnyogokat Szombathelyen

Melegvérű állatokra nem, de méhekre ártalmas a használt vegyi anyag.

Nem csak a sajtóban olvashatsz szerelmi sztorikat – át is élheted!

A szerelmi kapcsolatok mindig is fontosak voltak az emberek számára: akár a sajátunkról, akár másokéról van szó, rengeteg izgalmas témát és eseményt szolgáltat egy ilyen viszony. Nem véletlen, hogy gyakran a bulvárhírek központi témáit is ezek adják – sokak figyelmét lekötik a sztárok magánéletével kapcsolatos hírek.

Megkezdődött a szombathelyi vasútállomás épületének renoválása

Már fel is van állványozva az épület. 250 millió forintot költenek el rá.

Itt a hőségriadó: ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, egy percre se!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.

Szombathelyi otthona előtt vert meg egy férfi egy lányt

A lány mopedje elromlott, ezért nem tudott leparkolni miatta.