Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy több tucat ember kapta el a koronavírust a Kremlben

Fehér Buda 2021-09-17 16:00:01
Az orosz elnök személyes köreiben jelent meg a vírus.

Vlagyimir Putyin saját maga jelentette be, hogy több tucat ember betegedett meg a koronavírus miatt a Kremlben. Az orosz elnök legbizalmasabb köreiben a hét elején jelenhetett meg a vírus, hiszen Putyin akkor azt jelentette be, hogy karanténba vonult, mivel több fertőzött emberrel is érintkezett. A 68 éves elnök úgy mondta, hogy nem egy és nem is kéttucat, hanem több tucatnyian fertőződtek meg a hozzá közel állók közül.

Oroszországot eléggé rosszul érintette a járvány, eddig több mint 7 millióan kapták el a vírust. A Kremlbe betörő járványról egy nappal azelőtt adott hírt az orosz közmédia, hogy megkezdődtek volna a parlamenti választások az országban. A választást az előzőektől eltérően, három napon keresztül tartották volna meg, hogy csökkentsék a vírus terjedésének veszélyét. 

Az orosz hatóságok eddig elég komolyan vették Putyin védelmét a vírustól, az elnököt már korábban beoltották a Szputnyik V nevű vakcinával. A járvány kitörése óta minden olyan külföldi vezetőnek, újságírónak, vagy bármilyen tisztségviselőnek önkéntes karanténba kellett vonulnia, mielőtt találkozhattak volna Putyinnal, hogy így kerüljék el a vírus terjedését.

Putyin az önkéntes karanténja előtt a szíriai elnökkel, Bashar al-Assaddal, valamint a tokiói olimpiáról visszatérő orosz atlétákkal találkozott. Egyelőre nem tudni, hogy a találkozók egyikével érkezhetett-e meg a vírus a Kremlbe. 

Oroszország az ötödik helyen áll a világon a fertőzöttek számát tekintve, a Guardian megemlíti, hogy a Szputnyik viszonylag könnyű elérése ellenére egyelőre nem tudják leküzdeni a járványt az országban. Oroszországban eddig 195 ezren vesztették az életüket a járvány miatt, az európai országok közül itt a legsúlyosabb a halálos esetek száma. A nyáron elég komolyan megugrott a fertőzöttek száma, és habár mostanra már leszálló ágban van a harmadik hullám, még így is napi közel 19 ezer új beteget és közel 800 halottat regisztrálnak az orosz hatóságok.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.