Parkolási káosz, tömeg és töménytelen csillogás - megnyílt a fogyasztás legújabb szentélye Budapesten

Bazsó Bálint 2021-09-17 15:00:06
Nyolc év után épült új pláza a fővárosban, megnéztük mi is.

Több éves csúszással, de elkészült a Futureal megalomán beruházása, az Etele Plaza a főváros nyugati kapujában, a Kelenföldi pályaudvarral szemben.

Ahogyan az épület sokat kritizált méretei, úgy a költségei sem igazán ismertek határokat: az építkezés körülbelül 100 milliárd forintot tett ki, összesen pedig 55 ezer négyzerméteren várják a vásárlókat. 

Újdonság az úgynevezett gasztroudvar, ahol egyszerre több mint 1000 ember tud étkezni. A hazai plázák között valódi újdonság lehet az úgynevezett okospláza szolgáltatás, amely saját mobilalkalmazással bárki egyéni igényeire tudja szabni a minél tökéletesebb és életvitelszerűbb fogyasztást, vásárlást. 

 

Az épületben helyett kapott egy 1300 férőhelyes parkoló, ami azért is különösen szerencsés, mert az idevezető utak már most teljesen leterheltek, ezen pedig nem segít majd az ideérkező fogyasztók áradata sem, ahogyan az a nyitónyapon be is igazolódott: a környéken gyakorlatilag minden talpalatnyi helyet a parkoló és a dugóban álló autók foglaltak el.

A divatüzletek mellett élelmiszer-áruház, éttermek, kávézók, mozi, fitneszterem, gyermekjátszóház is helyet kapott az épületben. A plázát természetesen óriási tömeg szállta meg a nyitást követő órákban, ami nem is csoda a rengeteg akciót figyelembe véve, így különösen a ruházati boltokban hosszú tömött sorokban várakoztak az emberek.

Viszont a könyvesboltot érdemes meglátogatni. Ott nincs tömeg.

Szólj hozzá!

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.