Tovább húzódik Molnár Miklós, a Vasivízzel szemben indított munkaügyi pere

Farkas Bazsi 2021-09-16 14:44:00
Ma a Zrt. jogi képviselőjének betegsége miatt halasztották el a tárgyalást.

Idén januárban kezdődött az a munkaügyi per, amit Molnár Miklós kezdeményezett egykori munkaadójával a Vasivíz Zrt-vel. Molnár álláspontja szerint ugyanis jogszerűtlenül hívta vissza a Zrt. a vezérigazgatói posztról.

Januárban Molnár kérte a per felfüggesztését. Ezt akkor azzal indokolták, hogy folyamatban van egy eljárás a Fővárosi Törvényszéken, amelynek kedvező ítélete esetén felesleges lesz a munkaügyi per lefolytatása. A fővárosi pernek vége lett, ám Molnár számára kedvezőtlen ítélet született, így ma folytatódott a munkaügyi eljárás.

Az alperes jogi képviselője tegnap este kovid gyanús tüneteket mutatott, így a per halasztását kérte a Vasi Víz.

A tárgyalást vezető bírónő nem látta akadályát a tárgyalás megtartásának, ám a felperes úgy döntött, hogy eleget tesz a Zrt. kérésének, így ma elhalasztották a tárgyalást, ami így októberben folytatódik.

Fotó: Farkas Bazsi

Ahogy korábban írtuk: 2019. december 17-én döntött úgy a Vasivíz tulajdonosi taggyűlése, hogy Molnár Miklóst nevezi ki a cég élére, mint vezérigazgató. Nem kevéssel a kinevezése után a fideszes exparlamenti képviselő, a párt jelenlegi dunaújvárosi választókerületi elnöke, Dorkota Lajos által vezetett Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal úgy határozott, hogy Molnár nem vezetheti a céget ezért őt vissza kell hívni a posztjáról.

A MEKH indoklása az volt, hogy Molnárnak nincsen meg az az 5 éves szakmai tapasztalata, amit szerintük a jogszabály előír. Csakhogy közben sorra derültek ki, hogy számos olyan víziközmű társaságot vezető vezérigazgató van - többek között Orbán Viktor egyik tanácsadójának, Bakondi Györgynek a fia is - , akinek sehogyan sem jön össze a kinevezésük előtt szerzett 5 éves szakmai tapasztalat. A MEKH ugyanis időközben - és ez pont Molnár kinevezése után volt - változtatott a jogalkalmazáson. 

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.