69-es számú cipőt kapott a világ legnagyobb lábon élő embere

ugytudjuk.hu 2021-09-16 09:00:00
A venezuelai Jeison Rodrígueznek Németországból küldtek lábbelit.

Újabb, ezúttal 69-es számú, több mint 40 centiméter hosszúságú cipőt kapott Németországból a venezuelai Jeison Rodríguez, aki a világ legnagyobb lábú embere a Guinness Rekordok könyve szerint.

A 24 éves Rodríguez az akromegália, más néven gigantizmus nevű betegségben szenved: az agyalapi mirigyében lévő daganat miatt folyamatosan növekszik, lába és keze pedig aránytalanul nagyra nőtt. 2018-ban az észak-rajna-vesztfáliai Georg Wessels cipész még 68-os méretű cipőket készített neki. Akkor Rodríguez személyesen vette át a lábbeliket Németországban.

Ezúttal azonban a koronavírus-járvány miatt ez nem kivitelezhető, ezért kedden az Adveniat latin-amerikai katolikus segélyszervezet vette át Essenben a fekete bőrszandált, melyet eljuttat a venezuelai Maracayba a férfinak.

Rodrígueznek nagyon masszív kidolgozású és ortopéd betétekkel kiegészített lábbelire van szüksége. Erőteljes bokasüllyedése is van, emiatt a mezítláb közlekedés sem megfelelő számára. "Ha mezítláb járna, rövid időn belül már egyáltalán nem lenne képes járni" - mondta a cipész.

A 70 éves Georg Wessels családi műhelye évtizedek óta látja el speciális lábbelivel a világ óriásnövésű embereit, jelentősen hozzásegítve őket ahhoz, hogy elfogadják önmagukat és az átlagemberek közé merészkedjenek. Három éve a világ három legmagasabb embere, köztük a 2,51 méteres török Sultan Kösen kapott tőle új, méretre szabott cipőt.

Az óriások cipőjének két egymással ellentétes célnak kell megfelelnie: egyszerre kell az átlagosnál puhábbnak lennie, ugyanakkor stabilabbnak és strapabíróbbnak is, hogy elbírja az extra terhelést.

A gigantizmus sem gyógyszerrel, sem műtéttel nem orvosolható, az ebben szenvedők viszonylag fiatalon elhunynak, mivel testük egy idő után nem képes megbirkózni a növekedéssel.

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!