Állami támogatásért és olcsó telekért szállítana be kórházaknak egy Fidesz-közeli milliárdos

Székely Zoárd 2021-09-01 06:27:00
Bár korábban soha nem foglalkozott egészségüggyel.

1,2 milliárd forintos támogatást kapott egészségügyi termékek előállítására a Miller Industries Hungary Textilipari és Kereskedelmi Kft. az állami Egészségipari Támogatási Programból. Az egyik furcsa tényező, hogy a cég főtevékenysége a divat- és formatervezés, csak februárban vették fel a tevékenységek közé a gyógyszerkészítmények és orvosi eszközök gyártását – számolt be róla a 24.hu.

Miután ez megtörtént, négy hónappal később Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentette, hogy a cég elnyerte a támogatást. A lap még egy érdekes dologra hívta fel a figyelmet:

a Miller Industries Hungary Kft. székhelye egy nyíracsádi házban van, amin az a felirat látható, hogy Bátor Söröző.

Ám nem csak az államtól kaptak támogatást: a térség fideszes polgármestere korábban arról nyilatkozott, hogy a cég kedvezményes áron jutott hozzá két, összesen egyhektáros telekhez a keleti ipari parkban. 

A cég hét hónappal Varga bejelentése előtt került a Magno Studio Kft. tulajdonába, ami évek óta rendszeresen nyertese az állami propagandaköltéseknek. A Stop Soros kampányból majdnem 700 milliót kapott, 433 millióért készített imázsfilmet a CÖF-nek, és szervezőként a Magno Studio kapta a Rogán Cecíliához köthető fitneszrendezvényekre szánt szponzorpénzt is.

A Magno Studio hivatalosan három főt foglalkoztat, tulajdonosa Horváth László, akit korábban a HVG újságírója hiába keresett a békásmegyeri panellakásban, ahol elvileg lakott.

A 2016-ban még 2,5 milliárdos árbevétel mellett 30 millió forint nyereséget termelő cég bevételei 2020-ra 16,5 milliárd forintra, nyeresége pedig 1,142 milliárd forintra nőtt. Ez utóbbit a cégtulajdonos Horváth gyakorlatilag egy összegben kivette osztalékként.

Egy Növekedés.hu-n megjelent cikk szerint a cég állami kórházaknak gyárt majd egyszer használatos műtéti eszközöket. 

 

Címlapfotó: MTI/Balogh Zoltán

 

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.