Németh Zsolt: ma már sok mindenkinek visszatetsző, ahogyan a kormánypárt áttette Sárvárra a megyei központját

Fehér Buda 2021-08-28 18:07:55
A Híd a Jövőnkért Egyesület képviselője szerint nehéz feladat, de nyerhet ellenzéki képviselő Vas 2-ben a 2022-es választásokon.

Csütörtökön jelentette be Molnár Miklós, hogy visszalép a Vas 2-es körzetben (Kőszeg, Sárvár, Celldömölk és környéke) az ellenzéki előválasztástól. Molnár döntése után Németh Zsoltot, a Híd a Jövőnkért Egyesület sárvári képviselőjét arról kérdeztük, hogy szerinte miként alakul majd a továbbiakban az ellenzéki előválasztás.

„Dr. Márki-Zay Péter polgármester úrral személyesen is tartom a kapcsolatot. A Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöksége megfogalmazta, ismerve Vas megye lehetőségkereteit, hogy Vas megyében Szombathelyen van a legnagyobb lehetősége az ellenzéknek. Az ellenzéknek mindent meg kell tenni, hogy Szombathelyen a kormánypárt jelenlegi képviselőjét vissza tudjuk utasítani, és ellenzéki szereplővel tudjuk az országgyűlésben képviselni a területet”

– mondta Németh, aki kitért arra is, hogy milyen esélyekkel indulnak az ellenzéki képviselők a másik kettő Vas megyei körzetben.

„Azt gondolom, hogy nagyon jó esélyek vannak arra, hogy Szombathelyen az ellenzék fog győzni a tavaszi választáson. Sárvár és Körmend, vagyis a Vas 2-es, és a Vas 3-as körzetben, reálisnak kell lennünk, sokkal nehezebb lesz a feladat. De abszolút nem veszett fejsze nyele."

"Úgy érezzük, hogy ezekben a körzetekben is van egyfajta kvázi elégedetlenség. Ma már sok mindenkinek visszatetsző az, hogy a kormánypárt kiszorult Szombathelyről, majd áttette Sárvárra a központját a megye vonatkozásában, amit már többen negatívan szóvá tettek. Sárváron egyszerűen nem engednek semmilyen médiafelületet az ellenzék részére, a demokráciába gyakorlatilag ma már beleszólni sem engednek, teljesen eltitkolnak előlünk információkat. A sárváriakból nemtetszést váltott ki például a Tesco-s utalványok, a 19 millió forintos WC, a telkek kimérésének, vagy éppen a területek értékesítésének az ügye.”

Németh végül elárulta, hogy a Mindenki Magyarországa Mozgalommal Sárváron Fehér László, és dr. Nemény András által is támogatott Hencz Kornélt fogják támogatni az előválasztáson.

"Az én gondolatmenetem szerint, bárki is legyen, jól csak és kizárólag akkor tudom értékelni a szereplését, ha minimum 45 százalék fölött ér majd el szavazatokat, ezért kell dolgoznunk a következő időszakban"

 – tette hozzá a képviselő.

Szólj hozzá!

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.

A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben

A lovas színházi show bemutatója lesz a a fő attrakció.

Kisebb költségvetéssel rendezik meg a Savaria Történelmi Karnevált Szombathelyen

A városban működő cégek felajánlásai nélkül rövidebb és kulturális kínálatában szegényebb lett volna a rendezvény.

Késik idén a magyar dinnye 

A hideg tavasz átrendezte a szezont.

Augusztusi időutazásra hív a Savaria Történelmi Karnevál

Különleges helyet foglal el a magyar fesztiválkultúrában és a szombathelyiek szívében is a Savaria Történelmi Karnevál, amely idén XXIV. alkalommal várja az érdeklődőket.

Ünnepi héten van túl Győr új alpolgármester-jelöltje

Balog-Farkas Renáta szentiváni örömhírekről számolt be. 

Pintér Bence: “A fasizmus nem poros emlék, hanem élő veszély.”

Fel kell ismernünk és minden formáját el kell utasítanunk. 

Otthonápolás emberközelből – hogyan teremtsünk biztonságos és kényelmes környezetet?

Otthoni környezetben gondoskodni egy beteg vagy idős családtagról nem egyszerű feladat, a szeretetünket és teljes figyelmünket kívánja, emellé pedig nem árt az alapos felkészülés sem.

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.

Nem lesz plusz költsége az online matricavásárlásnak, mégis érdemes figyelni

Szeptembertől már nemcsak a benzinkutakon, hanem online is „ingyen” lehet autópálya-matricát venni.

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Biztos te is jártál már úgy, hogy egy átlagos délutáni takarítás során egyszer csak kialszik a fény.

Illés Károly, szombathelyi önkormányzati képviselő munkahelyet vált

Július 1-től már nem dolgozik az Országgyűlés Hivatalánál.