Befutott a pénz az államtól, kifizették a Haladás Sportkomplexum tartozását

Farkas Bazsi 2021-08-25 14:00:00
66 és fél millió forint csippant Szombathely bankszámláján, majd tovább is utalták a Haladás VSE-nek.

A múlt héten írtunk róla, hogy bár akkor még a határidőn belül volt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, ám nem utalta át azt a 66 és fél millió forintot, ami a Haladás Sportkomplexum tartozása volt a szombathelyi önkormányzat felé, és amit az államosítás után a MNV átvállalt.

A Haladás Sportkomplexum történetét talán senkinek nem kell bemutatni. A létesítményt 2017. november 8-án avatták fel.

Az építést az állam a központi költségvetés terhére végezte el, a kezdő számítások alapján 9 milliárd 600 millió forintból állt volna meg a kivitelezés, ám közben 15 milliárd 600 millió forint lett a vége.

Már az építkezés alatt azt hangoztatta az akkori ellenzékben lévő szombathelyi baloldal, hogy Szombathely nem fogja tudni üzemeltetni a komplexumot, mivel annak évi közel 500 millió forintos költségei a képviselők szerint, meghaladja az önkormányzat erejét.

Közbeszerzési pályázatot írtak ki a Sportkomplexum üzemeltetésére csakhogy ez kétszer is eredménytelen lett. Végül a létesítmény megépítésére létrehozott önkormányzati cég a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. vitte tovább az üzemeltetést is.

Egyébként a cég első ügyvezetője 2014. január elseje és 2014. szeptember 30. között Illés Károly, későbbi fideszes alpolgármester volt havi bruttó 1 millió 500 ezer forintos fizetéssel. Egyetlen utódja sem kapott ennyi pénzt az ügyvezetői poszt betöltéséért. 

Az üzemeltetést illetően az állam végül olyan megoldást választott, hogy a Sportkomplexum fő bérlőjének a Haladás VSE-nek utalt át évi 300 millió forintot, amit a sportegyesület a bérleti díj rendezésére költött el. Ez két évig, 2018 és 2019-ben működött. Aztán miután a szombathelyi önkormányzati választásokat az Éljen Szombathely! nyerte meg a Fidesz-KDNP pedig kisebbségben maradt a közgyűlésben az addig működő modell hirtelen már nem volt életképes. Az állam azt a megoldást ajánlotta fel, hogy átveszi az üzemeltető Nkft.-t.

Az erről szóló adásvételi szerződést június 25-én írták alá a felek. A kontraktus értelmében 60 napja volt arra az államnak, hogy kifizesse az általa átvállalt 66 és fél millió forintot, ami egyébként a Haladás Sportkomplexum önkormányzat felé fennálló tartozása volt.

Ez tételesen a:
tagi kölcsön 45 millió forint,
építményadó: 15 millió 718 ezer 600 forint,
iparűzési adó: 5 millió 856 ezer 539 forintból állt össze.

Számításunk szerint a 60 napos határidő augusztus 25-én, vagyis ma járt le. 

A szombathelyi önkormányzatnál érdeklődtünk, hogy megérkezett-e a pénz a város számlájára. A hivatal tájékoztatása szerint augusztus 24-én, vagyis tegnap a Nemzeti Sportközpont átutalta a pénzt.

Az összeg nem sokáig marad Szombathely bankszámláján, a megállapodás értelmében ugyanis a város továbbutalja azt a Haladás VSE utánpótlásának. 

Szólj hozzá!

Győri tuning autósokra csaptak le

Az ETO Parknál, az Audi Arénánál és a közeli parkolókban közlekedésrendészeti rendőrök, motoros járőrök és a Közlekedési Hatóság szakemberei a szabálytalanul átalakított, driftelő és kirívó hanghatású gépkocsikra helyezték a fókuszt.

Magyar-szlovák projekt keretében újul meg a Simor János püspök tere Győrben

10 hónap múlva rá sem ismerünk a közkedvelt parkra. 

A világ legrangosabb Állatkerti és Vadállat orvosi konferenciája Győrben

A 2025-ös Nemzetközi Állatkerti és Vadállat orvosi konferencia helyszíne Győr volt.

Vásárolj nyugalomban!

A mai modern társadalomban még mindig gyakran kíséri csend vagy zavar a szexualitásról szóló párbeszédet.

Már a Revolutra is rálát a NAV 

Az adóhatóság szerint nem éri meg trükközni, érdemes minden jövedelmet bevallani.

Másfél millió forint értékű drogot foglaltak le egy szombathelyi férfitól

Kokaint, amfetamint, pszilocibingombát, marihuánát, és hasist is találtak.

Írd alá a petíciót a ‘tarvágás törvény’ ellen!

Az Alkotmánybíróság egyszer már visszadobta, most Tuzson Bence tolná át a Parlamenten. 

Változékony idő várható a hétvégén

Vasárnap hajnalban gyenge fagy is lehet.

Visszavonult Szabó Zsolt korábbi válogatott kosárlabdázó

Szabó 2003-ban mutatkozott be a hazai élvonalban.

Betépett sofőrt fogtak a rendőrök Csepregen

Szombathelyen szerzett kétféle drogot, majd a volán mögé ült.

A főváros után Sárvárra, Hévízre és Bükre látogatott eddig idén a legtöbb turista

A magyarok utazási kedvét igazán a húsvéti ünnep és a tanítási szünet robbantotta be, és kimagasló eredményeket hozott a májusi hosszú hétvége is.

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.