Öt nappal a határidő lejárta előtt még mindig nem fizette ki az állam a 66 és fél millió forintot a Haladás Sportkomplexum után

Farkas Bazsi 2021-08-19 12:03:00
Tagi kölcsönnel, építményadóval és iparűzési adóval tartozik a cég az önkormányzatnak.

2021. június 25-én minden érintett fél aláírta azt a megállapodást, ami a Haladás Sportkomplexum átadásához szükséges volt - kaptuk a jegyzői tájékoztatást még júniusban. 

A Sportkomplexumot 2017. november 8-án adták át, a gálamérkőzést a Haladás Mészáros Lőrinc csapatával az Eszékkel játszották. Az építést az állam a központi költségvetés terhére végezte el, a kezdő számítások alapján 9 milliárd 600 millió forintból állt volna meg a kivitelezés, ám közben 15 milliárd 600 millió forint lett a vége.

Már az építkezés alatt azt hangoztatta az akkori ellenzékben lévő szombathelyi baloldal, hogy a város nem fogja tudni üzemeltetni a komplexumot, mivel annak évi közel 500 millió forintos költségeit a képviselők szerint nem tudta volna kigazdálkodni az önkormányzat.

Közbeszerzési pályázatot írtak ki a Sportkomplexum üzemeltetésére csakhogy ez kétszer is eredménytelen lett. Végül a létesítmény megépítésére létrehozott önkormányzati cég a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. vitte tovább az üzemeltetést is.

Az állam végül olyan megoldást választott, hogy a Sportkomplexum fő bérlőjének a Haladás VSE-nek utalt át évi 300 millió forintot, amit a sportegyesület a bérleti díj rendezésére költött el. Ez két évig, 2018 és 2019-ben működött. Aztán miután a szombathelyi önkormányzati választásokat az Éljen Szombathely! nyerte meg a Fidesz-KDNP pedig kisebbségben maradt a közgyűlésben az addig működő modell hirtelen már nem volt életképes. Az állam azt a megoldást ajánlotta fel, hogy átveszi az üzemeltető Nkft.-t.

Az átadásról, mint az fentebb is írtam, ez év június 25-én született meg a megállapodás. E szerint pedig a cég a szombathelyi önkormányzat felé fennálló tartozását kifizeti az állam. Majd miután ez megérkezett a város számlájára, az továbbutalja a Haladás VSE-nek, amely csak és kizárólag az utánpótlásra költheti el az összeget.

Ez tételesen a:
tagi kölcsön 45 millió forint,
építményadó: 15 millió 718 ezer 600 forint,
iparűzési adó: 5 millió 856 ezer 539 forint.

Az adósság rendezésére 60 napja van az államnak. Ez számításunk szerint augusztus 25-én jár le.

A szombathelyi jegyző mai keltezésű válaszában megkeresésünkre azt írta, hogy fizetési kötelezettség teljesítése még nem történt meg.

Szólj hozzá!

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.