Ungár Péter: Földgázkút helyett továbbra is madárcsicsergés marad az Őrségben

Fehér Buda 2021-08-19 14:27:00
A Vas Megyei LMP üdvözli a hírt, miszerint a MOL elállt attól a szándékától, hogy egy Natura 2000-es területen földgázkutat létesítene.

"Földgázkút helyett továbbra is madárcsicsergés marad az Őrségben", írja a közleményében Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

A Vas Megyei LMP üdvözli a hírt, miszerint a MOL elállt attól a szándékától, hogy egy Natura 2000-es területen földgázkutat létesítene. A magyar olajipari társaság az év elején kiszivárgott információk szerint Őriszentpétertől alig pár száz méterre kezdett volna ipari kitermelésbe. Ezt végül a helyi civilek tiltakozásának hatására vetették el. Az LMP - Magyarország Zöld Pártja továbbra is amellett érvel, hogy a klímaváltozásért felelős fosszílis energiák elégetése helyett, inkább a megújuló energiák felhasználása felé kell elmozdulnia a társadalomnak. 

 

A MOL nem fog fúrni az Őrségben!

Januárban kezdtünk foglalkozni azzal a MOL projekttel, ami szerint a magyar olajipari vállalat földgáz kutat létesítene az Őrségbe, Őriszentpétertől alig pár száz méterre. A helyi lakosok nem egyszer tiltakoztak az elképzelés ellen. Ők ugyanis - mint mondták - az ökoturstáknak fenntartott vendégházak bevételeiből élnek.

 

A most győztes civilek bejelentették, hogy az országgyűléshez fordulnak, hogy az az Alaptörvénnyel összhangban alkosson törvényt, amely megtiltja a nemzeti parki védett természeti területen a fosszilis tüzelőanyagokra vonatkozó új bányászati kutatás és kitermelés megkezdését. Kezdeményezésüket természetesen támogatni fogjuk!

Ungár Péter
országgyűlési képviselő

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.