Egy elszabadult vegyi anyag miatt kellett lezárni egy várost Texasban

Fehér Buda 2021-08-16 19:16:51
A helyieknek azt javasolták, még a légkondit is kapcsolják ki, hogy az anyag ne jusson be a lakásaikba.

Rémisztő üzenet érkezett vasárnap este a texasi La Porte város lakóinak telefonjára. A városban ugyanis elszabadult egy vegyi anyag, ami miatt le kellett zárni az egész települést. A helyihatóságok azt javasolták a lakóknak, hogy zárják be otthon az összes ablakukat, valamint kapcsolják ki még a légkondijukat is, nehogy bejusson az anyag a lakásaikba.

A lakók eközben csak annyit tudtak, hogy egy olyan anyag került a város levegőjébe, ami erősen irritálhatja a légutakat. Később aztán kiderült, hogy egy helyi gyárból szabadult ki akkora mennyiségő hidrogén-szulfid, hogy azt még a város utcáin is érezhették az emberek. A gáz halmazállapotó vegyületnek ugyanis záptojás szaga van, ha elég koncentrációban kerül az emberek szervezetébe, akkor kárt tehet a légutakban is, írja az Independent.

Fotó: Pixabay

A hatóságok azután riasztották a szakértőket, hogy a helyiek megérezték a záptojás szagot, ezután érkezett a riasztás a La Portéban lakók számára. A szakértők végül egy óra alatt felgöngyölítették a gáz eredetét, majd miután az anyag töménysége csökkenni kezdett, visszaengedték az embereket az utcára.

A helyi hatóságok szerint a lakók klímája még egy ideig bűzölöghet, viszont már nem juthat be a lakásba akkora mennyiség a hidrogén-szulfidból, hogy attól bárkinek is baja essen. Később végül az is kiderült, hogy a gáz egy tartálykocsiból szabadult ki, de azóta már megszüntették a veszély forrását.

Szólj hozzá!

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.