HIVATALOS - Guzmics Richárd hazatér a Haliba

Vágvölgyi Bálint 2021-08-12 13:01:00
A korábbi közönségkedvenc védő mellett Tóth-Gábor Kristóf és Monori Norbert is Szombathelyen folytatja.

A Szombathelyi Haladás csütörtök kora délután sajtótájékoztatón jelentette be, hogy visszatér a csapatba a korábbi közönségkedvenc válogatott védő, Guzmics Richárd. A szintén ex-Halista csatár, Tóth-Gábor Kristóf és Monori Norbert is Szombathelyen folytatja.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

A szombathelyi születésű Guzmics Richárd a Haliban nevelkedett, ahol 2005 és 2014 között 247 első és másodosztályú bajnokin játszott. 2014-ben eligazolt Szombathelyről, a lengyel Wisla Krakówban három szezont töltött, ezután megfordult Kínában és a szlovák Slovan Bratislava csapatában is. 2019. októberében visszatért Magyarországra, a Mezőkövesd Zsóry bejelentette szerződtetését. Kontraktusa a Slovannal december 31-én járt le, csak ezután léphetett pályára új csapatában. Idén áprilisban távozott a borsodi csapattól, nem éppen békés körülmények között. A 34 éves védő huszonnyolcszor szerepelt a válogatottban. Tagja, sőt kulcsjátékosa volt a 2016-os franciaországi Eb-re kijutott magyar csapatnak. Guzmics egy évre írt alá a Halihoz.

"Bízom benne, hogy a jelenlétemmel segíteni tudom a csapatot és ha fizikálisan utolérem magam, akkor a pályán is a csapat hasznára lehetek"

– mondta el a védő.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Tóth-Gábor Kristóf az Illés Akadémián nevelkedett. A Szombathelyi Haladásban a 2019/20-as szezonban 14 meccsen 6 gólt szerzett az NB II-es bajnokságban. 2020 nyarán a Budapest Honvédhoz igazolt, ahol nem tudott megragadni, egy fél szezont Kazincbarcikán töltött. A fiatal csatár kölcsönben, a bajnokság végéig a zöld-fehéreket erősíti tovább.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Monori Norbert a Fehérvár második számú csapatában mutatkozhatott a felnőttek között, ezután több megyei csapatnál is játszott. A 2019–2020-as szezonban Zsámbékra igazolt, onnan érkezett Szombathelyre, ahol két éves szerződést írt alá. A 22 éves csatár az elmúlt két idényben 102 gólt szerzett összesen.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

A sajtótájékoztatón egy távozót is bejelentett Séllei Árpád ügyvezető; Dragóner Filippel a mai nap közös megegyezéssel szerződést bontottak.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.