Szülei 30 millió forintját és apja kocsiját is lenyúlta egy győri fiatal, Körmenden csípték nyakon

Nagy Donát 2021-08-06 14:05:07
A legény azt mondta, rossz lett a viszonya a szülőkkel, ezért külföldön akart új életet kezdeni.

A rendőrségre 2021. augusztus 4-én érkezett a bejelentés arról, hogy egy győri családi házból ismeretlen tettes ellopta a trezort, az abban tárolt 30 millió forinttal, majd magához vette a lakásban talált slusszkulcsot, és a gépkocsival együtt távozott - adta hírül a GYMS MRFK Bűnmegelőzési és Balesetmegelőzési Portál.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

A rendőrök adatokat gyűjtöttek, tanúkat kutattak, illetve elrendelték az ellopott jármű körözését. Ennek eredményeképpen még aznap este, 22 óra 20 perckor a Körmendi Rendőrkapitányság járőrei Körmenden, a 86-os számú főúton lévő egyik töltőállomáson felfigyeltek a keresett autóra.

Igazoltatták a benne ülő fiatalembert, akiről kiderült, hogy a sértett fia.

Ezt követően a gépkocsi átvizsgálásakor megtalálták a félig felfeszegetett trezort is, így a 24 éves L. Lászlót elfogták, majd a Győri Rendőrkapitányságra előállították, ahol a nyomozók lopás és jármű önkényes elvételének bűntette miatt - őrizetbe vétele mellett - gyanúsítottként hallgatták ki.

A fiú elismerte a bűncselekmény elkövetését és kihallgatásán elmondta, mivel megromlott szüleivel a kapcsolata elhatározta, hogy magához veszi a család pénzét és a kocsit is, majd külföldre távozik. Tettét követően céltalanul furikázott az országban, aztán vásárolt egy csákányt, amivel megpróbálta kinyitni a pénzkazettát, de annak csak egy kis részét tudta felfeszegetni. Miután némi pénzt magához vett Körmendre ment, hogy elhagyja az országot. Ekkor csaptak le rá a rendőrök.

A Győri Rendőrkapitányság 2021. augusztus 5-én kezdeményezte L. László letartóztatását.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.