Átlépte a 200 milliót a koronavírus-fertőzöttek száma a világon

Fehér Buda 2021-08-05 06:59:54
4 millió 255 ezer áldozatot szedett a járvány.

A világon 200 163 166 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 255 638 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint, írja az MTI. Egy nappal korábban 199 509 030 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 245 62 volt.  A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 nevű betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 35 330 623 eddig a napig. A halálos áldozatok száma 614 785. Indiában 31 769 132 fertőzöttet és 425 757 halálos áldozatot jegyeztek fel. Brazíliában 20 026 533 fertőzöttről és 559 607 halálos áldozatról tudni. Oroszországban 6 274 006-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 159 032-re emelkedett. Franciaországban 6 272 189 fertőzöttet és 112 233 halálos áldozatot regisztráltak.

Az Egyesült Királyságban 5 980 887 a fertőzöttek száma, és 130 300-an haltak meg a betegségben. Törökországban 5 822 487 fertőzöttet regisztráltak eddig, a halálesetek száma a hivatalos adatok szerint 51 767. Argentínában 4 975 616 a fertőzöttek és 106 747 a halottak száma. Spanyolországban 4 544 576 fertőzöttet és 81 847 halálos áldozatot regisztráltak. Olaszországban 4 369 964 fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma 128 136. Németországban 3 786 003 a fertőzöttek száma, 91 736 a halottaké. Lengyelországban 2 883 448 fertőzöttet és 75 269 halálesetet tartanak nyilván.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.

 

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.