Simon Róbert Balázs győri fideszes honatya bejelentette azt, amit már hetek óta tudunk

Papp László Tamás 2021-08-02 15:23:00
Pont egy hónapja írtunk az önkormányzati döntésről, melynek értelmében az Adyvárosi Sportcentrumban kosárlabdapálya lesz.

Simon Róbert Balázs, a Győr 1-es választókerület kormánypárti honatyja az Adyvárosi Sportcentrum (közismertebb nevén Grabo-sátor) előtt jelentette be ma, hogy kosárlabdapálya lesz a jelenleg üresen álló létesítményben. 

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

„...egy nagyon jó hírem van: kezdeményeztem a Magyar Kosárlabda Szövetségnél és Győr önkormányzatánál, hogy kerüljön felújításra ez a létesítmény. A Magyar Kosárlabda Szövetség megítélte hozzá a forrást, a munkálatok hamarosan elkezdődnek, és egy új „terepe”, új helyszíne lesz ez a női kosárlabdának, és a lakosságot is szolgálni fogja.”

– mondta a politikus.

De ebben a Simon Róbert Balázs által beharangozott dologban semmi újdonság nincs.

Július 2-i cikkünkben leírtuk: az ingatlant egy helyi sportcégnek adták működtetésbe. Mint a 2021. május 19-én, a közgyűlések járvány miatti szünetelése okán Dézsi Csaba András polgármester által hozott határozat kimondja:

az önkormányzat nevében tulajdonosi hozzájárulást ad, mint a győri 4778/189 helyrajzi számú, cím nélküli, természetben Győr, Ifjúság körút elején található kivett beépítetlen terület megnevezésű, 1 ha 1935 négyzetméter területnagyságú ingatlan tulajdonosa a MIZSE-SPORT Szolgáltató Kft.-nek, mint működtetőnek, a tárgyi ingatlanon álló, az úgynevezett „Graboplast csarnok” részleges rekonstrukciójához, továbbá a sportlétesítmény külső épített környezetének felújításához, átalakításához.

Kosárlabdapálya lehet a győri Grabo sátorban

Az ingatlant egy helyi sportcégnek adták működtetésbe. Mint a 2021. május 19-én, a közgyűlések járvány miatti szünetelése okán Dézsi Csaba András polgármester által hozott határozat kimondja: az önkormányzat nevében tulajdonosi hozzájárulást ad, mint a győri 4778/189 helyrajzi számú, cím nélküli, természetben Győr, Ifjúság körút elején található kivett beépítetlen terület megnevezésű, 1 ha 1935 négyzetméter területnagyságú ingatlan tulajdonosa a MIZSE-SPORT Szolgáltató Kft.-nek, mint működtetőnek, a tárgyi ingatlanon álló, az úgynevezett „Graboplast csarnok" részleges rekonstrukciójához, továbbá a sportlétesítmény külső épített környezetének felújításához, átalakításához.

A határozat szerint a cég egyebek között vállalta a régi tetőponyvázat lebontását, új felépítését, a beton tartószerkezetek felújítását, ellenőrzését, tűzjelző és riasztó beszerelését, a vizesblokk felújítását, új bejárati ajtók építését, a létesítmény távhőhálózatra való rákötését, sportpadló kialakítását vízszigetelt aljzattal, a villamoshálózat, a világítás kicserélését, LED-kijelzők, jelzőfények, időmérő órák felszerelését, klíma és hangosítás beépítését. Továbbá az ingatlan melletti parkoló felújítását, bővítését, kültéri 3x3-as játékpálya kialakítását egy palánkkal, a zöldterület fenntartását, növényzet telepítését. 

Valamint komplex sporttechnológiai fejlesztést.

Ennek részeként nemzetközi előírásoknak is megfelelő center kosárlabdapályát vonalazással, mennyezetről motorikusan leereszthető FIBA rendszerű kosárlabdapalánkkal, térelválasztó függönnyel elválasztható keresztirányú kosárlabda pályát vonalazással, oldalfalról behajtható palánkkal és gyermekpalánkkal.

Emellett kondicionáló terem kialakítására is sor kerül, magas kopásállóságú padozattal, teljes gépparkkal egyetemben, Illetve sportszerraktár építése, tárolásra alkalmas polcrendszerrel, sportszerekkel.

A működtető cég a megvalósult beruházás üzembe helyezésétől számított 15 évig jogosult a beruházással, fejlesztéssel érintett ingatlanon álló építmények sportcélú használatára, és az ingatlanon megvalósított értéknövelő beruházást a kötelező fenntartási idő végén köteles térítésmentesen az önkormányzat tulajdonába adni

– szól a határozat. 

A cég a Magyar Kosárlabdázók Szövetségéhez benyújtott 2016/2017-es nyertes TAO-pályázatból, és saját forrásból kívánja ezt megvalósítani

– írtuk a korábbi cikkben.

A munkálatokból akkor még nemigen látszott semmi, egy, a bezárt udvaron árválkodó talicskát leszámítva, s a képviselő is csak arról beszélt most, hogy hamarosan elkezdődnek, vagyis egyelőre nem történt semmi. Legalább a bejelenés megtörtént, igaz, egy hónapos csúszással, de jobb későn, mint soha. Reméljük, a beruházás nem fog hasonló (vagy még nagyobb) késedelmet szenvedni.

Fotók: Papp László Tamás

 

Fontos része a szerződésnek, hogy a működtető cég vállalta az ingatlan melletti parkoló felújítását, bővítését. Bízzunk abban, hogy ez tényleg így lesz, hisz jelenleg a környékbeli autósok parkolásgondjait enyhítette az üres létesítmény parkolója. Nyilván, ha a jövőben használatba veszik, akkor a sportolók, a személyzet, illetve a nézők, szurkolók gépjárművei mellett a „bennszülöttek” autóinak kevesebb hely jut majd, hacsak nem növelik annak területét. A helybeli lakosoktól máris kaptunk aggódó kérdéseket: mi lesz a parkolóval?

Addig is várjuk az ezzel kapcsolatos fejleményeket, a beruházás tényleges elindulását.

Szólj hozzá!

A Belügyminisztérium vizsgálatot rendelt el az augusztus 20. ünnepség közbeszerzése miatt

Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke visszautasította, hogy tevékenyen részt vett az ünnepi rendezvények előkészítésében.

Czunyiné szerint nem elég nyilvánosságra hozni, hogy melyik civil szervezet mennyi támogatást kapott, azt is látni kellene, hogy mire költötték – bezzeg mi hiába kérdeztük ugyanezt Juhász Balázstól

A Fidesz Védvonalának vezetője ma már nagyon szeretné tudni, mire költik a civilek a közpénzt. Kár, hogy az NKA 17 milliárdos pénzosztásakor még nem volt ennyire égető a transzparencia.

Most több szakmára is ingyenesen képeznek ki Vas megyében

Mutatjuk, hol mivel képezheted magad tovább!

Milyen szűrőközeget válassz a medencédhez?

Ha van medencéd, biztosan találkoztál már azzal a kihívással, hogy hogyan őrizheted meg benne a víz tisztaságát.

A győriek véleményét is várják a város megújuló klímastratégiájáról

Szeptember 8-ig lehet észrevételeket és javaslatokat tenni a dokumentummal kapcsolatban, amely már a legfrissebb, 2024-es adatok alapján vizsgálja Győr helyzetét.

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.