Varga Judit Hamiltonnak: ne magyarázz, inkább az utat figyeld!

Nagy Donát 2021-07-30 06:36:00
Az igazságügyi miniszter azt írta, a hétszeres világbajnok foglalkozzon inkább a versenyzéssel, mint a melegellenessé tett pedofiltörvénnyel.

George Clooney után újabb, a magyar kormányt kritizáló hírességnek szólt be Varga Judit igazságügyi miniszter a Facebookon: ezúttal Lewis Hamilton Forma–1-es pilóta került terítékre, amiért elfogadhatatlannak minősítette a homofób passzusokat tartalmazó pedofiltörvényt – írja a Telex.

A kormány válasza George Clooney-nak: Soros!

A magyar kormánynak egyből kész válasza volt George Clooney megjegyzésére, aki Orbánnal és a brazil miniszterelnökkel példálózott a világszerte tapasztalható harag és gyűlölet kapcsán - szúrta ki a 444. George Clooney orbánozott egy interjúban Persze a Fidesznek évek óta ugyanaz a reakciója, ha kritika éri a kormányzást, ez pedig nem más, mint...

Hamilton, aki a Magyar Nagydíj miatt érkezett Magyarországra, az Instagramján üzent a fél világot kiakasztó törvénymódosítás kapcsán.

Mindenkinek, aki ebben a gyönyörű országban, Magyarországon él. A hétvégi nagydíj felé közeledve a támogatásomat akarom kifejezni azok felé, akiket a magyar kormány LMBTQ-ellenes törvénye érint. Hogy a hatalmon lévők ilyen törvényt hoznak, az elfogadhatatlan, gyáva és félrevezető. Mindenki megérdemli, hogy önmaga legyen, tekintet nélkül arra, kit szeret, vagy hogy mivel azonosul

– posztolta a közösségi oldalra.

Varga Judit ezt nyilvánvalóan nem hagyhatta szó nélkül, így este Facebook-posztban ugyanazt tanácsolta Hamiltonnak, mint korábban George Clooney-nak: maradjon inkább a saját szakmájánál, ne szólaljon meg politikai ügyekben. 

Jómagam a KRESZ-vizsgára nem a sajtóból készültem, hanem tankönyvekből

– írta Varga, aki feltételezi, hogy Hamiltonnak is csak az a problémája a törvénnyel, hogy nem olvasta el.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

A cikk szerint magyar kormánytagok egyébként mindenkire azt mondják, aki kritizálja a melegellenessé eltérített pedofiltörvényt, hogy nem is olvasták el.

Az igazságügyi miniszter szerint a cipész maradjon a kaptafánál, a Forma–1-es pilóta pedig az autóversenyzésnél, semmi másról ne legyen véleménye, hiszen nem érthet hozzá. Posztját azzal zárta, hogy sok sikert kívánt Hamiltonnak a Hungaroringen.

Fotó: Pixabay

A Telex megjegyzi, hogy ha Varga továbbra is minden hasonló megnyilvánulásra reagálni akar, akkor lesz még dolga, Hamilton után ugyanis Sebastian Vettel is kritizálta a magyar kormányt a homofób törvény miatt.

Mindenkinek szabadon kéne megválasztania azt, mit szeretne kezdeni magával, éppen ez lenne az egész lényege. Nyomasztónak tartom, hogy egy olyan ország, amelyik az Európai Unióban van, ilyen törvényt hoz.

- mondta Vettel, majd így folytatta:

Szerintem már rengeteg lehetőségünk lett volna arra, hogy tanuljunk a múltból, és egyszerűen nem értem, hogy miért okoz még most is problémát az, hogy hagyjuk az embereket élni, ahogyan ők akarnak, azt szeretni, akiket ők akarnak, élni és élni hagyni.

Szólj hozzá!

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.