Most akár 100 ezer forintot kaphat az, akinek van használható ötlete a Nagykörút átalakítására

Bazsó Bálint 2021-07-21 07:45:00
Ötletpályázatot indított a Nagykörút jövőjéről a Fővárosi Önkormányzat. A cél egy zöldebb, élhetőbb és hangulatosabb körút kialakítása.

A Budapesti Közlekedési Központ közleményéből kiderült: a kezdeményezés során olyan javaslatokat várnak, amelyekkel egy rendezettebb, élhetőbb belvárosi körút születhet, és Budapest egyik legfontosabb útvonala visszanyerheti korábbi vonzerejét és presztízsét. A pályázatra 2021. augusztus 3-ig várják a javaslatokat.

A Fővárosi Önkormányzat még 2020-ban kezdte el átalakítani a Nagykörutat, aminek célja egy élhető városi tengely kialakítása az itt élők és az átutazók számára, ahol "egyszerre jó élni, közlekedni, vásárolni, enni-inni, vagy épp boltot üzemeltetni". A tervezés folyamatában a budapesti lakosok is közreműködtek. Egy online kérdőívben kérdezték a fővárosiakat arról, hogy milyen jövőt képzelnek el a Nagykörútnak. A több mint 4200 válasz, valamint a szakmai és civil szervezetekkel folytatott workshopok további kiindulási ponttal szolgáltak a jövőkép kialakításához.

Fotó: Fotó: Magyar Kerékpárosklub

A Fővárosi Önkormányzat által indított pályázatra 2021. augusztus 3-ig lehet nevezni.

A közösségi ötletpályázaton olyan ötleteket várnak a szakemberektől és az érdeklődő lakosságtól, amelyek segítenek egy zöldebb, élhetőbb és hangulatosabb Nagykörút megvalósításában.

A javaslatok közül a leginnovatívabb és legszínvonalasabb elképzeléseket beillesztik a várhatóan 2021 őszén induló fejlesztési programba. A szakmai zsűri által legjobbnak vélt ötletek pénzdíjban is részesülnek, összesen 700 ezer forint értékben. Ezen felül a négy legnívósabb pályázatot fejenként 100 ezer forintos, a hat kisebbet pedig fejenként 50 ezer forintos díjjal jutalmazzák. Emellett az összes pályázó meghívást kap egy tervezői workshopra. 

A cikk az Ökopolisz Alapítvány támogatásával készült.

Szólj hozzá!

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.