A jövő héten már több lesz a napsütés

Bazsó Bálint 2021-07-19 06:09:00
Hétfőn még borús, csapadékos idő várható, de utána ismét több lesz a napsütés.

Kezdetben még legfeljebb 30 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok, vasárnap viszont néhol már 38 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn többfelé, akár több alkalommal is lehetnek felhőszakadással kísért záporok, zivatarok. A Dunántúl északnyugati felén kisebb a csapadék esélye. Estétől egyre kevesebb helyen valószínű csapadék. A szél a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten erősödhet meg, zivatarok környezetében akár viharossá is fokozódhat. A leghidegebb órákban 18-23 fok lehet, napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Kedden, szerdán és csütörtökön napos idő várható, északkeleten fordulhat elő elszórtan zápor, zivatar. Kedden hajnalban 13-19, a délutáni órákban 25-30 fok valószínű. Szerdán a hajnali 11-17 fokról délutánra 24 és 28 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Csütörtökön a minimumok 10-16, a maximumok 24-29 fok között alakulnak.

Pénteken, szombaton és vasárnap napos idő várható csapadék nélkül. Mérsékelt marad a légmozgás. Pénteken a hajnali 11-17 fokról délután 25-30 fokig emelkedik a hőmérséklet. Szombaton  a leghidegebb órákban 12-18 fok várható, napközben 27-32 fokig melegszik a levegő. Vasárnap a minimumok 13-19, a maximumok 28-38 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Folytatódik a kánikula, majd pünkösdvasárnap hidegfront érkezik

Hétfőre pedig országszerte mintegy 10 Celsius-fokkal esik vissza a hőmérséklet.

4 gyakori hiba a lakberendezésben, amit ne kövess el

Egy új otthon kialakítása izgalmas kaland – de könnyű elveszni a rengeteg ötlet, trend és tennivaló között.

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.