Szorosabbra fűzi kapcsolatait a Weöres Sándor Színház és Szentgotthárd

Bazsó Bálint 2021-07-08 06:49:54
Együttműködési megállapodást kötött egymással a színház és az önkormányzat.

A színház és az önkormányzat közös közleményét változtatás nélkül közöljük.

Hangsúlyozva elkötelezettségüket a magyar és az egyetemes kultúra, a művészetek, ezen belül a színjátszás és irodalom értékeinek népszerűsítése iránt, a Weöres Sándor Színház és Szentgotthárd Város Önkormányzata együttműködési megállapodást kötött egymással.

A Szabó Tibor igazgató és Huszár Gábor polgármester által aláírt megállapodásban célként fogalmazták meg egymás támogatását, ennek keretében a színház tájolásra alkalmas produkcióit Szentgotthárdon is bemutathatják a jövőben, a színház pedig – a rendelkezésére álló eszközeivel - az önkormányzat programjait is segíteni fogja. 

Az együttműködés nem minden előzmény nélküli, hiszen a korábbi években már jó kapcsolat alakult ki a kisváros és a Weöres Sándor Színház között. A 2014-ben a szombathelyi színház készített színdarabot a szentgotthárdi csata 350. évfordulójára, a szombathelyi társulat tagjai aktív közreműködői voltak a Szerelmesek Fesztiváljának, de szombathelyi darabot is mutattak már be sikerrel a szentgotthárdi színházban.

Szentgotthárd oldaláról fontos esemény a megállapodás létrejötte, hiszen ezzel nem csupán elő kívánja segíteni a színház által biztosított kulturális értékek népszerűsítését, de azok közvetlen elérését is Szentgotthárdon. Ezen túlmenően támogatni szeretné a színház kultúraközvetítő céljainak megvalósítását, így biztosítja, hogy a színház által megküldött programajánlók, információk az önkormányzat kommunikációs csatornáin megjelenjenek, helyben lehetőséget biztosít a bérlet- és jegyárusításra, illetve a színház figyelemfelkeltő akcióira, egyéb rendezvényeire térítésmenetesen helyet biztosít Szentgotthárdon.

Szabó Tibor, a Weöres Sándor Színház igazgatója hangsúlyozta, szeretné, ha ez a megállapodás mintaként szolgálhatna, és a Szentgotthárddal való együttműködés példája máshol is megvalósulhatna. Huszár Gábor polgármester megerősítette, hogy egy városnak nem csupán a kötelező feladatait kell ellátnia, hanem fel kell vállalnia a kultúra, a művészetek támogatását is, amelyek által még élhetőbbé válhat egy település. Újságírói kérdésre dr. Gábor László, a Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal irodavezetője elmondta, az együttműködés határozatlan időre jött létre egyfajta keretmegállapodásként, az adott programok, előadások szervezése vagy egyéb projektekben való közreműködések mindig külön, egyedi szerződések tárgyát képezik majd. 

A színház és a város is elkötelezett a tekintetben, hogy a papírra vetett megállapodás kézzel fogható kulturális és művészeti értékké is válhasson. 

Szólj hozzá!

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.

40 millió forintra emelték Körmenden a városi civil alapot

Kultúrára 9 és fél milliót, sportra 26 milliót, szociális területre közel másfél millió forintot adnak.

Alkotmánybíró lehet a politikai életből mára teljesen eltűnt Hende Csaba

Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.

Kezdetét vette a győri Magyar Ispita felújítása

2026 februárjában érhet véget a munka.

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.

Rács mögé küldenék a győri üdítő és bringa tolvajt

A közel 1 milliós kárt okozó férfi tucatnyi alkalommal lopott.