Ungár: a kormánynak meg kell kezdenie a bérrendezést!

Bazsó Bálint 2021-06-27 11:25:00
A Vas megyei LMP politikusa szerint nagymértékű gazdasági növekedés esetén semmilyen érve nem marad a kormánynak, hogy ne adjon fizetésemelést a növekedést lehetővé tévő embereknek.

Önmagában jó lépésnek nevezte és üdvözölte Ungár Péter, hogy a különböző állami vállalatokban - így például a Magyar Postánál - dolgozók 15 százalékos béremelést kapnak, ugyanakkor hozzátette: 

A Posta esetében ez az emelés nem lesz arra elegendő, hogy megállítsa a pályaelhagyást.

"De ami ennél is szomorúbb, hogy ezen túlmenően az állami szektorban semmilyen bérrendezést nem hajtott végre az Orbán-kormány"

- mondta az LMP-s politikus. Ungár Péter emlékeztetett: a pedagógusbérek ugyanolyan alacsonyak, mint a pandémia előtt, a szociális dolgozók nem kapták meg sem az egyszeri 500 ezer forintos bérkiegészítést, sem semmilyen valós bérfejlesztést, a rendvédelmi dolgozók pedig még a bérkiegészítés ellenére is rendkívül rosszul keresnek.

Emlékeztetett Varga Mihály szavaira is, aki korábban rendkívüli gazdasági növekedést prognosztizált a következő időszakra. 

"Ez egy jó hír, ha lesz nagy mértékű gazdasági növekedés, akkor semmilyen érve nem marad a kormánynak, hogy ne adjon fizetésemelést azoknak az embereknek, akik lehetővé teszik, hogy ez a gazdasági növekedés megtörténjen".

Hozzátette: kormányváltás után azon fognak dolgozni, hogy ezekben a fontos állami szektorokban dolgozó embereket végre megbecsülje a magyar állam. 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.