Ungár: a kormánynak meg kell kezdenie a bérrendezést!

Bazsó Bálint 2021-06-27 11:25:00
A Vas megyei LMP politikusa szerint nagymértékű gazdasági növekedés esetén semmilyen érve nem marad a kormánynak, hogy ne adjon fizetésemelést a növekedést lehetővé tévő embereknek.

Önmagában jó lépésnek nevezte és üdvözölte Ungár Péter, hogy a különböző állami vállalatokban - így például a Magyar Postánál - dolgozók 15 százalékos béremelést kapnak, ugyanakkor hozzátette: 

A Posta esetében ez az emelés nem lesz arra elegendő, hogy megállítsa a pályaelhagyást.

"De ami ennél is szomorúbb, hogy ezen túlmenően az állami szektorban semmilyen bérrendezést nem hajtott végre az Orbán-kormány"

- mondta az LMP-s politikus. Ungár Péter emlékeztetett: a pedagógusbérek ugyanolyan alacsonyak, mint a pandémia előtt, a szociális dolgozók nem kapták meg sem az egyszeri 500 ezer forintos bérkiegészítést, sem semmilyen valós bérfejlesztést, a rendvédelmi dolgozók pedig még a bérkiegészítés ellenére is rendkívül rosszul keresnek.

Emlékeztetett Varga Mihály szavaira is, aki korábban rendkívüli gazdasági növekedést prognosztizált a következő időszakra. 

"Ez egy jó hír, ha lesz nagy mértékű gazdasági növekedés, akkor semmilyen érve nem marad a kormánynak, hogy ne adjon fizetésemelést azoknak az embereknek, akik lehetővé teszik, hogy ez a gazdasági növekedés megtörténjen".

Hozzátette: kormányváltás után azon fognak dolgozni, hogy ezekben a fontos állami szektorokban dolgozó embereket végre megbecsülje a magyar állam. 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.

Tűz volt ma délben Győrben

Gyárvárosban gyulladt ki egy garázs teteje, személyi sérülés nem történt. 

Majdnem megölte kéthetes kislányát egy szombathelyi nő, öt év börtönre ítélte a törvényszék

Előfordult, hogy a síró csecsemő száját befogta, a hason fekvő gyermek fejét belenyomta a kiságy matracába, amitől a kislány koponyacsonttörést szenvedett.

Mától Szombathelyen is elérhető Bolt taxi

Ezzel együtt már tíz vidéki nagyvárosban van jelen a mobilitási platform.

Hamis bizonyítványok készültek egy győri lakásban

Ha az iskolában nem sikerült megszerezni, jó lesz a kamu is, gondolta három nő. 

Győri társasház is bekerült a 2025-ös Média Építészeti Díja döntősei közé

A Rúzs - Garzonház vezeti a közönségszavazást, de még mindig lehet voksolni!

Keresztutak - konferenciát tartanak a függőségek és digitális veszélyek témájában, Győrben

Az előadásokat online is követni lehet majd a Városháza YouTube csatornáján. 

A rövid hétvégén is lesz mit csinálni Győrben

Programajánló péntektől-vasárnapig. 

Az Egis Körmend felbontja Chuba Ohams szerződését

A játékos nincsen olyan egészségügyi állapotban, hogy a klub segítségére tudjon lenni.

Hogyan szabotálhatja önmagát egy webshop?

Az internetes kereskedelem világa sosem volt ennyire elterjedt, mégis meglepően sok bolt akad, amely jelentősen megnehezíti saját dolgát, és persze a vásárlóik életét is. Bizonyára neked sem ismeretlenek ezek a problémák, ha gyakran vásárolsz online.