Nem tudja az operatív törzs, hogy hol, hány embert oltottak be az országban

Székely Zoárd 2021-06-20 16:08:00
Hoppá...

Nem tudja az operatív törzs, hogy az országban hol hány embert oltottak be koronavírus ellen – számolt be róla a 444.hu.

A hírportál azért fordult közérdekadat-igényléssel a Nemzeti Népegészségügyi Központhoz (NNK), hogy az operatív törzs csak összesítve közli, hogy mennyien kapták meg a vakcinát,

azonban semmilyen információval nem rendelkezünk a területi különbségekről, és nem tudni, hogy mekkora az átoltottság az egyes falvakban vagy városokban.

A lap jelezte az NNK-nak, hogy ha ennyire részletes adatok nincsenek, akkor járási vagy megyei bontásban küldjék el az adatokat, erre azonban azt a választ kapták, hogy a hírportál által kért bontásban nem rendelkeznek az adatokkal.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Azt nem árulták el, hogy akkor milyen bontásban van meg az információ, viszont hozzátették – a korábbi gyakorlathoz hasonlóan –, hogy az Alkotmánybíróság korábbi határozata alapján

nem kötelesek adatgyűjtésre kizárólag a kérés teljesítése érdekében,

és új, minőségileg más adatsort sem kell előállítaniuk a már meglevőkből.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.