Ilyen se volt mostanában: ellenzéki képviselő volt a GyőrPlusz Rádió vendége

Pintér Bence 2021-06-20 13:22:00
Balla Jenő civil önkormányzati képviselő volt Herkely Ákos vendége szombaton az önkormányzati rádióban.

Nem gyakran szerepelnek az ellenzéki, illetve független, civil önkormányzati képviselők a győri önkormányzati médiában, a GyőrPluszban, ezért már önmagában hírértékű, hogy szombaton Balla Jenő, az Összefogás Győrért képviselője volt Herkely Ákos műsorának vendége. Balla a műsorban a járványról, a piacokról és mezőgazdaságról beszélt a műsor különböző blokkjaiban.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

A két, politikai szempontból érdekesebb blokk közül az egyikben a képviselői munkáról esett szó. Ebben Balla arról beszélt:

a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottságban ül, de elégtelen minőségű anyagokat kapnak, amelyek nem segítik a munkát.

Gyakran nem azért nem szavaz meg valamit, mert nem ért vele egyet, hanem azért, mert még érdemi vitát sem lehetett folytatni a kapott anyagok alapján, sokat kell utánajárni az anyagoknak, hogy felelősségteljesen lehessen dönteni. Balla ezt elmondása szerint megteszi, és ezt mutatják a cikkeink is, amelyekhez az alapanyagot a képviselő biztosította. Mutatunk egyet:

Mennyire teljesít jól valójában Győr ipara?

Újabb érdekes írást küldött nekünk Balla Jenő független győri önkormányzati képviselő, aki legutóbb az állami forrásokért folytatott versenyt és a szolidaritási adó ügyét vizsgálta. Az Összefogás Győrért színeiben listáról bejutó képviselő most azt vizsgálta, hogyan változott az iparűzési adó mértéke a magyar nagyvárosokban, és mit árul el mindez Győr gazdaságáról.

A fent meghallgatható másik érdekes blokkban az előválasztásról, illetve Dézsi Csaba András polgármesterhez fűződő viszonyáról kérdezték. Utóbbi kapcsán azt monda: nincs nagy problémája a polgármesterrel. Az előválasztásról elmondta: szerinte olyan, mintha az NB II-ben megválasztanák a királyt, de szerinte a kormánypártok egy ligával feljebb játszanak, és nem biztos, hogy elég lesz.

Ennek ellenére Balla nem zárta ki, hogy elindul valamelyik győri körzet előválasztásán, ehhez egy nagy párt támogatását keresi.

Szerinte Győr lehetőségeit nem aknázzák ki eléggé a Győrt most vezető, illetve Budapesten képviselő politikusok, és Győrben ennél sokkal több rejlik. Szerinte fontos, hogy az autóipar mellett más iparágakat is bevonzzon a város, mert hosszú távon nem lehet erre az egy iparágra alapozni.

A teljes beszélgetés egyelőre nem érhető el a GyőrPlusz Soundcloud-oldalán.

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.