Budapestre kerülhet az Eb döntője és elődöntői

Vágvölgyi Bálint 2021-06-18 09:29:00
Ha az angolok nem enyhítenek a korlátozásokon, nem a Wembley-ben rendezik a helyosztókat.

Az UEFA figyelmeztette az Európa-bajnokság londoni szervezőit, hogy ha nem oldják fel a kb. 2500 VIP-tag számára karanténkorlátozásokat a Wembleyben megrendezendő elődöntőkre és döntőre, úgy Budapestre hozzák a torna helyosztóit.

A The Times arról számolt be, hogy az angolok már miniszterti szinten tárgyalnak arról, hogy az UEFA és a FIFA tisztviselőit, a politikusokat, szponzorokat és műsorszolgáltatók munkatársait felmentenék az Angliába érkezéskor előírt karanténtól - írja a Rangadó. Annak ellenére gondolkodnak ebben, hogy közben azon aggódnak, ez a koronavírus-fertőzések növekedéséhez vezethet.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A jelenleg érvényben lévő szabály szerint tíz napos karantén vár arra, aki az angol szabályok szerint sárga, vagy piros országból érkezik.

Az UEFA jövő hetet adta meg határidőnek, hogy sikerüljön megegyezni a kormánnyal. Ha ez nem sikerül, akkor Budapestre kerül az Eb-döntő, amely egyedüli országként nem szabott korlátot a nézők számával kapcsoltban, és  a jövő héttől már nem lesznek határkorlátozások a schengeni övezeten belüli utazásokra.

Az eredeti tervek szerint Wembley Stadionban a július 6-án és 7-én rendeznék az elődöntőket, a döntőt pedig július 11-én.

Fotó: MTI / Szigetváry Zsolt

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.