TAO-pénzből foltozzák be az Arena Savaria tetejét

ugytudjuk.hu 2021-06-15 14:18:00
Nagyjából 91 millió forintba fog kerülni.

Még április közepén írtuk meg az Ugytudjuk.hu-n, hogy beázik a(z azóta már) háromszoros bajnok és Magyar Kupa-győztes Falco otthona, az Arena Savaria. Szombathely multifunkciós sportcsarnoka még 2006-ban épült, az elmúlt 15 évben elmaradt a komolyabb karbantartás, egy ideje pedig beázik az épület laposteteje. A gond nem mostanában kezdődött. Már az előző ciklusban előjött a probléma, de az akkori, fideszes városvezetők nem foglalkoztak vele. 

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Áprilisban egy egész napos esőzés után jártunk a csarnokban. Ahogy a fenti videóban is látható, éppen vödrökkel próbálták felfogni az esővizet, a lelátó székeit pedig hatalmas nejlonokkal takarták le.

Miből lesz felújítva az Arena Savaria, avagy mikor számíthat Szombathely az elvonások után kompenzációra?

Mikor számíthat Szombathely az elvonások után kompenzációra?- ezt a kérdést tette fel Ungár Péter a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Ungár többek között azért sürgette a választ, mert a városnak az iparűzési adó felezésével és a gépjárműadó elvonásával komoly kiesése van költségvetésben.

Az épület tulajdonosának - a Szombathelyi Vagyonhasznosító és Vagyongazdálkodási Zrt - idei üzleti tervében szerepel a tetőszigetelés javítása, azonban ez a város külső anyagi forrása nélkül nem valósítható meg. Március elején Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester 2 milliárd 800 millió forint kompenzációt kért a központi költségvetésből, de időközben kiderült, hogy egy forint működési támogatást sem kap a kormánytól Szombathely, emiatt más megoldás után kellett nézni.

Most úgy néz ki, sikerült megoldást találni az Arena Savaria tetejének felújítására. Kovács Cecília, a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nkft. ügyvezető igazgatója arról tájékoztatta az Ugytudjuk.hu-t, hogy TAO-pénzből fogják befoltozni a csarnok tetejét.

A Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nkft. által üzemeltetett multifunkcionális sportcsarnok tetőszerkezete felújításra szorul.

A Sportközpont vezetése a beruházás nagyságára való tekintettel a felújítás finanszírozását külső forrás bevonásával tervezi. Erre lehetőséget keresve a 2021/2022-es TAO pályázati időszakra vonatkozóan az MKOSZ felé benyújtott kérelemben tárgyi eszköz beruházás, felújítás jogcímen szerepeltette a tető felújítását. Az MKOSZ 2021.05.31-én kelt határozatában a sportfejlesztési program keretében a kérelmet jóváhagyta (70%-os közvetlen támogatás, és 30%-os önrész intenzitással) 2022. évi lehívással.

- írta az ügyvezető. A teljes felújítás körülbelül bruttó 91 millió forintba fog kerülni.

Szólj hozzá!

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.