Nyíltan homofób kormánypárti módosításokkal egészítenék ki a pedofiltörvényt

Papp László Tamás 2021-06-10 18:37:00
A mostani szándék a Meseország mindenkié című könyv elleni támadásokra vezethető vissza.

 A kormánypártok több új javaslattal egészítenék ki a parlament előtt lévő pedofilellenes törvénycsomagot – írja a Telex

Megtiltanák például a 18 év alattiak számára a homoszexualitás vagy a nemváltás népszerűsítését és bemutatását, még az ilyet tartalmazó reklámokat is. A szexuális felvilágosításból kizárnák a civileket, ilyen előadásokat csak nyilvántartásba vett szervezetek és előadók tarthatnának az iskolákban – derül ki az országgyűlés honlapjára feltöltött dokumentumból.

Nem klasszikus törvénymódosítóról van szó, hanem egy, a törvényalkotási bizottságnak benyújtott

Javaslat módosítási szándék megfogalmazásához a Törvényalkotási bizottság számára a pedofil bűnelkövetőkkel szembeni szigorúbb fellépésről, valamint a gyermekek védelme érdekében egyes törvények módosításáról szóló T/16365. számú törvényjavaslathoz

című dokumentumról – olvasható a Telex cikkében.

Az anyag szerepel a törvényalkotási bizottság mai ülésének napirendjén. A szöveget a törvényalkotási bizottság kormánypárti képviselői készítették.

A javaslat több új elemet tartalmaz:

Megtiltanák például a 18 éven aluliak számára a homoszexualitás és a nemváltás népszerűsítését és megjelenítését:

„E törvényben foglalt célok és gyermeki jogok biztosítása érdekében tilos tizennyolc éven aluliak számára pornográf, valamint olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg”

- idézi a Telex cikke.

Nem lehetne iskolai előadást sem tartani a homoszexualitás vagy a nemváltás „népszerűsítéséről” – mutat rá a portál.

„A tanulók részére a szexuális kultúráról, a nemi életről, a nemi irányultságról, valamint a szexuális fejlődésről szóló foglalkozás megtartása során különösen figyelemmel kell lenni az Alaptörvény XVI. cikk (1) bekezdésében foglaltakra. E foglalkozások nem irányulhatnak a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérés, a nem megváltoztatása, valamint a homoszexualitás népszerűsítésére.”

Emellett korlátoznák vagy kitiltanák a liberálisabb civil szervezeteket a szexuális felvilágosításból.

Iskolákban csak olyan szervezet tarthatna szexuális felvilágosítást, drogprevenciós-, az internet veszélyeiről szóló- vagy egyéb testi és szellemi egészségfejlesztéssel kapcsolatos foglalkozást, amelyet egy „jogszabályban kijelölt szerv” nyilvántartásba vett.

A javaslat elég egyértelműen bizonyos civil szervezetek kizárására irányul.

Az indoklásában az olvasható, hogy

megkérdőjelezhető szakmai hitelességű és több esetben speciális szexuális irányultság képviseletére létrehozott szervezetek” a foglalkozásokon „a hátrányos megkülönböztetés elleni felvilágosító tevékenység keretében érzékenyítő programnak nevezett tevékenységgel kívánják befolyásolni a gyermekek szexuális fejlődését, amivel súlyos károkat okozhatnak a gyermekek fizikai, szellemi és erkölcsi fejlődésében.”

Tilos lenne olyan reklámot elérhetővé tenni 18 éven aluliaknak, amely öncélúan ábrázolja a szexualitást, illetve a homoszexualitást és a nemváltást népszerűsíti

Az ezt indokló javaslat szövege szerint:

A javaslat a fentiek érdekében úgy módosítja a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvényt, hogy az alapján tilos lesz olyan reklámot tizennyolc éven aluliak számára elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg. Az Mttv. módosítása biztosítja, hogy azt a műsorszámot, amelynek meghatározó eleme a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérésnek, a nem megváltoztatásának, valamint a homoszexualitásnak a népszerűsítése, megjelenítése, illetve a szexualitás öncélú ábrázolása, azt V. kategóriába kell sorolni. A javaslat következtében a reklámokat is a törvény szerinti kategóriába kell sorolni.”

A tervezett szabályozás összefügghet azzal, hogy 2019-ben a Coca-Colának jelent meg egy olyan kampánya, amelyen egy meleg férfipár volt látható. A Pest Megyei Kormányhivatal akkor 500 ezer forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki, mivel szerintük a cég „károsította a fiatalkorúak erkölcsi fejlődését”. Idén februárban több, mint negyven cég csatlakozott a szivárványcsaládok közössége által indított kampányhoz, „a család, az család”-hoz, amelyben részt vett mások mellett az IKEA, az HBO, a Levi's, a Sziget vagy a Netpincér – emlékeztet a Telex cikke.

Az új javaslatok összefüggnek a Meseország mindenkié című mesekönyv körül kialakult vitával.

Fotó: Labrisz Leszbikus Egyesület Facebook-oldala

A Labrisz Leszbikus Egyesület kiadásában megjelent könyv bizonyos etnikai és társadalmi kisebbségek szemszögéből mesél újra klasszikus népmeséket. A mesék főszereplői hátrányos helyzetű csoportok tagjai, például elhanyagoló/bántalmazó családban élő gyerekek, LMBTQ emberek, romák vagy örökbefogadott gyerekek – említi a Telex.

Dúró Dóra, a Mi Hazánk politikusa „homoszexuális propagandának” minősítette a könyvet, és egyik példányát nyilvánosan ledarálta. A kötet körüli botrány hatására aztán a mesekönyv a hazai sikerlista élén kötött ki. Dúróhoz kapcsolódva néhány pszichológus, köztük Bagdy Emőke is megszólalt.

Szerinte:

óvodáskor között kapja meg a gyermek azokat a kulcsingereket, amelyek hozzásegítik, hogy a biológiai nemével azonos társadalmi nemben vállalja, hogy hová, azaz melyik nemhez tartozik”.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter később úgy nyilatkozott: felmerülhet kiskorú veszélyeztetése az óvodákban, ahol bevezetik a Meseország mindenkié című könyvet.

Közel ezer pszichológus közös közleményt adott ki arról, hogy nem veszélyes sem a gyermekek, sem a társadalom más tagjai számára a Meseország mindenkié. Kitértek arra is, hogy elhatárolódnak Bagdy és az ő nyilatkozatához hasonló kijelentésektől, ezek ugyanis

„szakmaiatlanok és a tudomány mai álláspontjával ellentétes tartalmú állításokat tartalmaznak, amelyek várható hatása a gyűlöletkeltés és a társadalmi kirekesztés fokozása”.

A tudomány jelen állása szerint a nemi irányultság biológiailag meghatározott, nem választás kérdése, vagyis nem is lehet rá- vagy lenevelni róla embereket. Különösen káros lehet viszont, ha valaki nem beszélhet nyíltan másságáról, nem vállalhatja fel azt, vagy nem kap segítséget annak elfogadásához – írja a Telex.

Fideszes képviselők május végén nyújtották be a parlament elé a régóta ígért törvényjavaslat-csomagot, amely a címe szerint

„A pedofil bűnelkövetőkkel szembeni szigorúbb fellépésről, valamint a gyermekek védelme érdekében egyes törvények módosításáról” szól.

A javaslat előkészítése a volt perui nagykövet, Kaleta Gábor gyermekpornográfia-botránya közepette kezdődött. S a benyújtása után hozta nyilvánosságra az Ugytudjuk, hogy a Győrben lebukott pedofil kukkoló nem más, mint Simon Róbert Balázs Fidesz-honatya korábbi titkára.

A győri fideszes képviselő parlamenti titkára volt a pedofil felvételekkel lebukó aranyparti kukkoló

A győri Fidesz oszlopos tagja volt a baseball-sapkába rejtett kamerával kukkoló férfi, akit tavaly nyáron lebuktattak az Aranyparton, és később pedofil felvételeket találtak. Sz. Balázs nem csak a fideszes Simon Róbert Balázs parlamenti alkalmazottjaként dolgozott, de a város kulturális bizottságában is helyet kapott, amíg le nem bukott a strandon.

A javaslat – ahogy az egyik előterjesztő, Kocsis Máté mondta – büntetőjogi megközelítésű.

Szigorítaná a gyerekek ellen elkövetett szexuális bűncselekmények büntetési tételeit, a meglévő tilalmazott szakmák körét bővítve még több munkahelytől – például az állatkertektől, strandoktól, vidámparkoktól – tiltaná el az ilyen bűncselekmények miatt elítélteket, de a javaslat legnagyobb újítása a kereshető pedofilnyilvántartás lenne – említi a Telex.

Szólj hozzá!

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.