A győri fideszes képviselő parlamenti titkára volt a pedofil felvételekkel lebukó aranyparti kukkoló

Pintér Bence Papp László Tamás 2021-05-21 14:34:00
A győri Fidesz oszlopos tagja volt a baseball-sapkába rejtett kamerával kukkoló férfi, akit tavaly nyáron lebuktattak az Aranyparton, és később pedofil felvételeket találtak. Sz. Balázs nem csak a fideszes Simon Róbert Balázs parlamenti alkalmazottjaként dolgozott, de a város kulturális bizottságában is helyet kapott, amíg le nem bukott a strandon.

Megrázó esetről számolt be tavaly nyáron, július 31-én a győri, majd az országos sajtó: az Aranypart szabadstrandon elfogtak egy férfit, aki egy baseball-sapkába rejtett kamerával próbált fiatalkorú lányokat lefényképezni az egyik öltözőben. A rendőrség később házkutatást tartott a férfinál, ahol a lefoglalt számítástechnikai eszközökön és adathordozókon további – részben saját felvételű, részben internetről letöltött – gyermekkorúakat ábrázoló pornográf jellegű képeket találtak a rendőrök.

A férfi a megyei ügyészség közleménye szerint a 38 éves férfi 2019 nyarán interneten keresztül vásárolt egy integrált kamerával ellátott baseball sapkát, azért, hogy azzal titokban felvételeket készítsen. A vádlott ezután 2019 nyara és 2020 júliusa között a sapkába rejtett kamerával a győri strandon az öltöző kabinban átöltöző gyerekekről készített felvételeket. Módszere az volt, hogy a szomszéd kabinból, vagy földre dobott sapkával rögzítette a felvételeket.

A terheltnél összesen 63 db saját készítésű, az öltöző kabinokban készült felvételt, valamint 91 db egyéb gyermekpornográf tartalmú felvételt találtak a nyomozás során.

A 38 éves férfi leleplezője, az iskolás csoportot kísérő Kovács Albert később aztán – nagyon helyesen – emlékérmet is kapott Dézsi Csaba András polgármestertől, amiről készült poszt a Facebookon, cikk a Győr+ újságban és híradás a Győr+ tévében.

Arról azonban nem szóltak a hírek, hogy az elkövető, akit a megyei ügyészség kérdésünkre Sz. Balázs néven azonosított, a győri Fidesz oszlopos tagja.

Az elmúlt napokban portálunk – többek között a helyi Fidesz munkájával tisztában lévő forrásoktól – megbizonyosodott róla, hogy Sz. Balázs azonos azzal az Sz. Balázzsal, aki az elmúlt években nem csak a párt kampányaiban vett részt aktívan a városban, de különféle munkakörökben is segítette a párt munkáját.

Az elkövetés időpontjában a pedofil felvételekkel lebukó férfi Simon Róbert Balázs fideszes országgyűlési képviselő parlamenti alkalmazottja volt.

(Többször kerestük cikkünk megjelenése előtt Simon Róbert Balázst, hogy kommentálja az ügyet, de nem értük el telefonon.)

2020 nyarán pedig – pár hónappal lebukása előtt – Sz. Balázst a győri közgyűlés Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottságába választották meg külsős tagnak. Erről a pozíciójáról aztán lebukása után, 2020. augusztus 14-én eltávolították. Rákérdeztünk erre a polgármesternél, aki elmondta: méltatlanság miatt távolították el a pozíciójáról a szóban forgó személyt.

Sz. Balázs ügyét a rendőrség lezárta, az ügyészség a férfit két rendbeli gyermekpornográfia bűntettével vádolja. Vele szemben – a halmazati szabályokra figyelemmel – hét és fél évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható. A nyomozás során a Győri Rendőrkapitányság rendőrei jártak el, az érdemi döntést pedig várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.

Egymilliárdos költségvetéssel zárta a 2024/2025-ös bajnoki szezont a Falco KC Szombathely

Magyar Kupa győzelem, bajnoki ezüstérem és BL középdöntő volt a mérleg.

Szombathelyre érkezik a DK kedvezményes gyümölcsvására

Dobrevék kedden almát és narancsot árulnak a Domusnál.

„A nagy semmit dagasztják” – vizsgálóbizottság egy 15 600 forintos bírság miatt

Tóth Péter kabinetvezető szerint a győri Fidesz politikai játszmát csinált egy lezárt parkolási vitából.

Mit használjunk a grillezéshez?

A rozsdamentes acél napjaink egyik nélkülözhetetlen alapanyagává vált, legyen szó háztartási eszközökről vagy grillezési kiegészítőkről. Ez a korrózióálló ötvözet, ami minimum 10,5% krómot tartalmaz, nemcsak a konyhában kap fontos szerepet, hanem a kerti grillezéseknél is.

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.