Egy papírral kevesebb kell az Ausztriába ingázóknak

Nagy Donát 2021-06-10 06:35:00
Csökkent a határátlépéshez szükséges igazolások száma.

Tegnap írtunk róla, hogy Ausztria fokozatosan enyhít a járványügyi korlátozásokon, így többek között a vendéglátóhelyek asztalainál már nyolc felnőtt személy foglalhat egyszerre helyet, szabadtéren pedig 16 felnőtt is ülhet egy asztalnál. Mától pedig a szabadtéri rendezvényeken sem kell már maszkot viselni.

Ausztria tovább enyhít a járványügyi korlátozásokon

Ausztriában csütörtöktől tovább enyhítenek a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokon - jelentette be Wolfgang Mückstein egészségügyi miniszter a kormányülés után szerdán Bécsben az MTI szerint. A döntés alapját egyfelől a járványügyi mutatók - a vártnál jóval kedvezőbb - alakulása, másfelől az oltások előrehaladása jelenti.

A beutazási rendelet módosítása értelmében mától nem kell a beutazási regisztrációt (Pre-Travel-Clearance) kitölteni a Magyarországról beutazóknak az Ausztriába történő belépéskor.

Az ingázók esetén valamilyen ingázói igazolás továbbra is kell, ami a munkavállalóknál a munkáltatói igazolás is lehet, írja a Mehrsprachige Beratung. De ugyanígy megfelel a határon a tanulói igazolás a diákoknak, vagy egy nyilatkozat arról, hogy családlátogatási céllal utazik rendszeresen a belépő.

A koronavírus elleni védettséget illetve azt, hogy nem vagyunk fertőzöttek, szintén továbbra is igazolnunk kell. Vagy egy érvényes, 48 óránál nem régebbi antigén, vagy óránál nem régebbi PCR tesztre van szükségünk, de ha valaki oltott vagy átesett a fertőzésen, ennek kétnyelvű igazolásával is beutazhat.

Szólj hozzá!

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.