Jakab Péter olyat mondott Kövér Lászlónak, amit még soha

ugytudjuk.hu 2021-06-07 16:30:00
Ha ezért is büntetést kap a Jobbik elnöke, akkor nagy a baj.

„Ma napirend előtt fogok felszólalni a parlamentben. Nem tudom, hogy be fog-e jönni Kövér, de ha igen, olyat fogok neki mondani, amit még soha!” – írta a Facebookon ma délelőtt Jakab Péter és be is tartotta, amit ígért.

Jakab Péter: Fizessenek meg a tolvajok! (2021.06.07.)

(null)

Kövér László mielőtt megadta volna a szót a napirend előtti felszólalásra a Jobbik elnökének, jelezte Jakabnak, ha ismét meg fogja szegni a házszabályokat, akkor ismét alkalmaznia kell azokat a szankciókat, amik a rendelkezésére állnak.

"Sajnálom, hogy a múlt héten nem tudtunk személyesen találkozni, de most azt kell, hogy mondjam, ma nagyon jól néz ki, házelnök úr! Komolyan mondom, a bajusz, a nyakkendő, minden a helyén van."

- kezdte Jakab.

"Az ülésvezetés tényleg remek, úgyhogy ha az idegrendszer is bírja a nyomást, akkor szerintem vágjunk is bele. Rögtön az elején rögzítem persze, hogy ha esetleg valamilyen oknál kifolyólag a mai napon sem mondhatom el az igazságot a parlament falain belül, akkor el fogom mondani a parlament falain kívül, ahogy azt nemrég már megtettem. Igenis mindenkinek joga van tudni azt , hogy kik tették tönkre ezt az országot, és hogy mi vár a tolvajokra, ha mi jövünk. Merthogy fizetni fognak. Fizetni fognak önök is minden aljasságért, amit elkövettek a nemzet ellen, úgyhogy arra kérem Önöket, jól gondolják meg, hogy mihez kezdenek a hatalommal a hátralévő néhány hónapban. Már nem csak mi mondjuk, hogy Önök nagy ívben tesznek a törvényekre, de ugyanezt mondja a fideszes Alkotmánybíróság is, amelyik végre valahára kimondta, hogy önök 2018-ban alaptörvény ellenesen szavazták meg a rabszolgatörvényt. Magyarán Önök éveken át törvénytelen eszközökkel kényszerítették túlmunkára a magyar melósokat. Na, ehhez mit szólnak? Most mi a terv, képviselőtársak? Jön egy újabb alaptörvény módosítás, vagy esetleg hajlandóak tudomásul venni, hogy még Önök sem tehetnek meg mindent a magyar melósokkal. Igen is jár a túlórapénz, jár a pihenőidő és a jólét minden magyarnak. Annak is aki a sor mellett gürizik." - mondta a Jobbik elnöke, majd költségvetésről, árakról jólétről beszélt.

"Önök adni nem adnak semmit, csak elvesznek. Még több pénzt, még több adót. Igazi uzsorások maguk egytől egyig, a legrosszabb fajtából."

- egy ponton ezt vágta a kormánypárti politikusok fejéhez Jakab.

Címlapfotó: MTI

Szólj hozzá!

A Belügyminisztérium vizsgálatot rendelt el az augusztus 20. ünnepség közbeszerzése miatt

Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke visszautasította, hogy tevékenyen részt vett az ünnepi rendezvények előkészítésében.

Czunyiné szerint nem elég nyilvánosságra hozni, hogy melyik civil szervezet mennyi támogatást kapott, azt is látni kellene, hogy mire költötték – bezzeg mi hiába kérdeztük ugyanezt Juhász Balázstól

A Fidesz Védvonalának vezetője ma már nagyon szeretné tudni, mire költik a civilek a közpénzt. Kár, hogy az NKA 17 milliárdos pénzosztásakor még nem volt ennyire égető a transzparencia.

Most több szakmára is ingyenesen képeznek ki Vas megyében

Mutatjuk, hol mivel képezheted magad tovább!

Milyen szűrőközeget válassz a medencédhez?

Ha van medencéd, biztosan találkoztál már azzal a kihívással, hogy hogyan őrizheted meg benne a víz tisztaságát.

A győriek véleményét is várják a város megújuló klímastratégiájáról

Szeptember 8-ig lehet észrevételeket és javaslatokat tenni a dokumentummal kapcsolatban, amely már a legfrissebb, 2024-es adatok alapján vizsgálja Győr helyzetét.

Likócsi dilemma: Huszár Gábor hatásvizsgálat nélkül nem támogatja a Pesti útra tervezett adatközpontot Győrben 

A fideszes képviselő teljes körű környezeti vizsgálatot és a megszűnő zöldfelület garantált pótlását sürgeti.

Nem állunk erős lábakon: a magyarok több mint negyede teljesen feléli a fizetését a hónap végére

A Provident nemzetközi kutatása szerint a magyar háztartások jelentős részének továbbra sincs érdemi pénzügyi tartaléka, és egyre kevesebben tudnak lakásra vagy nyaralásra félretenni.

Kezdődik a szombathelyi 11-es Huszár út felújítása

Csütörtökön, és pénteken este 6 órától teljes egészében lezárják a Metro áruháznál lévő körforgalmat.

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.