Változott a forgalmi rend Szombathely egyik legforgalmasabb útján

Nagy Donát 2021-06-02 09:30:24
A Saághy István és a Maros utca kereszteződésében megcserélődött az elsőbbségadási kötelezettség.

Nemrég számoltunk be arról az útszakaszról, ami Szombathelyen a Vadász Étterem mellett lévő körforgalomtól egészen a Metro Áruháznál találhatóig tart. Akkor megjegyeztük, hogy egy hiányzó, meg nem épült szakasz miatt az autók a kisebb utcákon kénytelenek pöfékelni, ráadásul háromszor is elsőbbséget kell adniuk a keresztező forgalomnak.

Új hidat is kellene építeni a Saághy István utca tervezett meghosszabbítása miatt Szombathelyen

Bár manapság egyre több szó esik Szombathely külső elkerülő útjáról, ami hol kisebb, hol nagyobb intenzitással készül, a városban közlekedők számára az általam önhatalmúlag belső elkerülőnek hívott útszakasz részleges hiánya is bosszantó lehet. De miről is van szó pontosan? Példámban az Oladi lakótelepről szeretnénk eljutni, mondjuk a Szombathely Centernél lévő áruházakhoz.

Mostantól viszont eggyel kevesebb helyen kell sasolni a keresztirányú forgalmat, ugyanis a Saághy István és a Maros utca kereszteződésében megváltozott a forgalmi rend.

Azaz a nagyobb forgalmat lebonyolító szakaszon autózoknak lesz elsőbbsége, a zsákutcából érkezőknek pedig kikerült az elsőbbségadás kötelező tábla.

Nemrég kerékpáros nyomvonalat festettek fel ide, és többen is megjegyezték, hogy az út széléről a balra bekanyarodás ebben a formában szabálytalan lehet. A megváltozott forgalmi renddel azonban ez is a helyére került.

Az új forgalmi rend szerint így egy egyszerű kereszteződésből kanyarodó főútvonal lett, de a megszokásból vezető sofőrök miatt egy darabig érdemes lesz arra is felkészülni, hogy valaki "benézi" az új szituációt.

Szólj hozzá!

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.