2 év börtönt szabott ki felfüggesztve a körmendi bíróság a pedofilra, aki 1513 fényképet és 42 videót tartott a számítógépén

Farkas Bazsi 2021-05-31 15:34:00
A felvételeken 18. életévet be nem töltött fiatalok voltak láthatóak.

A Körmendi Járásbíróság a büntetlen előéletű vádlottat 1 rendbeli tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről pornográf felvétel hozzáférhetővé tételével elkövetett gyermekpornográfia bűntette, valamint 1 rendbeli tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről pornográf felvétel tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntette miatt halmazati büntetésül 2 év börtönbüntetésre ítélte, amelynek a végrehajtását 4 évi próbaidőre felfüggesztette - írja a bíróság az Ugytudjuk.hu-hoz elküldött közleményében.

A bíróság elrendelte a vádlott pártfogó felügyeletét. A bíróság a vádlottat végleges hatállyal eltiltotta bármely olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll. A bíróság kötelezte a terheltet 539.783 forint bűnügyi költség megfizetésére.

A tényállás szerint a vádlott 2019. november 5-ét megelőző – pontosan meg nem határozható – időpontokban számítógépe merevlemezére különböző,  tizennyolcadik életévét be nem töltött személyekről készített, a nemiséget súlyosan szeméremkeltő nyíltsággal, célzatosan a nemi vágy felkeltésére irányuló módon ábrázoló,

gyermekpornográf tartalmú 1513 darab fényképfelvételt, valamint 42 darab videófelvételt töltött le,

majd azokat a nála 2019. november 5-én foganatosított kutatás időpontjáig tartotta anélkül, hogy e gyermekpornográf tartalmú felvételeket – 2 darab képfelvétel kivételével – mással megosztotta volna. A vádlott a gyermekpornográf tartalmú képfelvételek közül 2019. március 25-én kettő darabot töltött fel egy nyilvánosan elérhető, képmegosztó weboldal privát fiókjába. A vádlott a feltöltéssel lehetővé tette azt, hogy azok mások számára is hozzáférhetővé váljanak, ugyanis a weboldal esetén a privát módú feltöltés sem jelenti azt, hogy az adott képhez teljes mértékben megszűnik a hozzáférés lehetősége az internet felől. A privát mód annyit jelent, hogy az adott kép nem kerül be a nyilvános albumokba, de a képhez kapcsolódó egyedi URL-ek ismeretében azt bárki letöltheti, a vádlott azonban az elérhetőséget biztosító egyedi URL-t nem osztotta meg senkivel. A vádlott a feltöltésnél esetlegesen alkalmazott privát opcióval sem zárta ki azonban azt, hogy a kettő darab gyermekpornográf tartalmú képfelvételhez más, így például a weboldal üzemeltetője hozzáférjen.

Az ítélet nem jogerős. A vádlott és védője azt tudomásul vette, ugyanakkor az ügyész súlyosításért, végrehajtandó szabadságvesztés és közügyektől eltiltás kiszabása végett fellebbezést jelentett be.

Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.